Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 162

Magyarország műkincsei. Szerk.: Czobor Béla- Szalay Imre. II. köt. Bp., é. n., Magyar Könyvkereskedő Rt. 468 + 2 p. Kiadói, aranyozott festett vászonkötésben, sérülésekkel, lapok jó állapotban.
19012.

Rufpreis:
8 000 HUF

Magyar városok. Az előszót és bevezetőket írták: Szendy Károly, Lukács György, Ember Géza, Révay István, Kramer Gyula. Vármegyei Szociográfiák XIV. Bp., 1941, Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala (Globus-ny.), 452 p.+ 1 (duplaoldalas, színes) t. + 672 (Személyi adattár, háromhasábos számozás) p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé fakó, kopott gerinccel, részben laza fűzéssel.
19013.

Rufpreis:
6 000 HUF

Farkas E[rzsébet], Sass Brunner - Brunner, Elizabeth Mystic India Through Art. Reproductions of Paintings by Mrs. Sass Brunner Elizabeth Farkas and Miss Elizabeth Brunner Hungarian Artists. Introductions by Rabindranath Tagore, Matahma Gandhi. Explanations of Paintings by G. H. Langley, Eleanor Ray Broenniman and Lewis W. Bush. [Kobe? (Japán), 1937. Nyomda nélkül.] 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + 130 (helyesen 202) p. + 1 t. (hártyapapírral védett felvétel Miss Elizabeth Brunnerről). Egyetlen kiadás.   A művésznő és a művésznő személyes ismerőseinek, portréalanyainak: Rabindranath Tagore indiai költőnek és Mahatma Gandhi indiai politikusnak előszavával. Sass-Brunner Erzsébet (1889-1950) és lánya, Brunner Erzsébet (1910-2001) festőművészek munkáinak reprodukciói. A Hollósy Simonnál tanult nagybányai festőművész, Brunner Ferenc 1908-ban érkezett Nagykanizsára, azzal a szándékkal, hogy ott festőiskolát nyisson. A műveit Sass Ferenc néven szignózó mester, és fiatal tanítványa, Farkas Erzsébet között szerelem szövődött, 1909-ben össze is házasodtak. A nagybányai festészet és a transzcendens képzőművészet és életvitel számos oldala iránt érdeklődő Brunner-Sass (Farkas) Erzsébet európai utazások után 1929-ben indult indiai utazására, melyre lánya, ifjabb Brunner Erzsébet is elkísérte. Az egész Indiát átszövő utazás meghatározó hatást gyakorolt művészekre, kisebb japán kitérő után letelepedtek Indiában. A művésznő és szobrászatot is kitanuló lánya számos csendéletet festett a dél-ázsiai kultúra nyomában. Festőművészetüknek komoly híre kelt Indiában, ismertségük révén alkalmuk nyílt India vezető politikusánál, Mahatma Gandhinál, valamint a korszak vezető indiai költőjénél, Rabindranath Tagorénál is látogatást tenni, a látogatások során pedig megfestették Gandhi és Tagore portréit is, számos kiállításon vettek részt. Oldalszámozáson belül 65 egész oldalas reprodukció a két művész indiai témájú, látomásos festményeiről, ebből 5 színes, melyekből egyet feliratozott hártyapapír véd. címoldalon régi ajándékozási bejegyzés, példányunk utolsó leveleinek fűzése meglazult.   Aranyozott, vaknyomásos kiadói selyemkötésben. Jó példány.
19014.

Rufpreis:
8 000 HUF

Geilfus, Georg (herausg.):  Helvetia. Vaterländische Sage und Geschichte. Herausgegeben von Georg Geilfus. Vierte, vermehrte und verbesserte Auflage. Mit fünfzehn Illustrationen.  Winterthur, 1863. Druck und Verlag der Steiner'schen Buchhandlung. 1 t. (díszcímlap) + XIV + [2] + 919 + [1] p. + 14 t.  A német-svájci pedagógus és művelődésszervező Georg Geilfus (1815-1891) nagyívű munkája kronológiai rend szerint tárgyalja választott hazája, Svájc történetét, helyi legendáit, mondáit, a kantonok belháborúit, az egyes városokhoz kötődő nevezetes történelmi fordulópontokat. A történetfolyamba besorolt rövid életrajzi esszék bőségesen válogatnak a szabadsághősökön túl reformátorok és nagy pedagógusok életútjaiból is. A függelékben történelmi dokumentumok. A térség történetét átfogóan, a római kortól a XIX. századig tárgyaló, olvasmányos monográfia a téma első kidolgozásainak egyike, első kiadása 1852-ben jelent meg, példányunk a negyedik, javított, bővített kiadásból való. Egyes oldalakon és a táblák verzóin, illetve az előzékeken halvány foltosság, az első nyomtatott oldalon és a címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés.  Aranyozott gerincű, enyhén kopott korabeli félbőr kötésben, pávamintás festésű lapszélekkel.
19015.

Rufpreis:
8 000 HUF

19016.

Rufpreis:
6 000 HUF

19017.

Rufpreis:
4 000 HUF

Bedy Vince.A győri székeskáptalan törénete. Győr, 1939. Győregyházmegyei Alap Nyomdája. 564p. Győregyházmegye mulotjából III. szám.Bedy Vince győri nagyprépost helytörténeti munkája Kiadói papírkötésben borító kissé elvált a ragasztásnál.
19018.

Rufpreis:
4 000 HUF

Amundsen, Roald: Die Nordwest-Passage. Meine Polarfahrt auf der Gjöa. München, 1908, Albert Langen. Kiadói festett egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
19019.

Rufpreis:
8 000 HUF

Schoener Rajnold: Róma. 290 eredeti rajzzal. Ford. Yartin József. Bp. (1898.) Athenaeum. III, 287 l. Gazdag képanyaggal illusztrált. Díszes, dúsan aranyozott kiadói egészvászon-kötésben,kopott borítóval, enyhén foltos lapokkal
19020.

Rufpreis:
6 000 HUF

19021.

Rufpreis:
8 000 HUF

Fekete Árpád - Józsa András - Szőke András - Zepeczaner Jenő: Szováta 1587-1989., Haáz Rezső Kulturális Egyesület Múzeumi Füzetek 15. Székelyudvarhely, 1998., Haáz Rezső Kulturális Egyesület. Fekete - fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19022.

Rufpreis:
6 000 HUF

19023.

Rufpreis:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF