Tétel

Rufpreis:

8 000 HUF

Beschreibung:

Geilfus, Georg (herausg.): Helvetia. Vaterländische Sage und Geschichte. Herausgegeben von Georg Geilfus. Vierte, vermehrte und verbesserte Auflage. Mit fünfzehn Illustrationen. Winterthur, 1863. Druck und Verlag der Steiner'schen Buchhandlung. 1 t. (díszcímlap) + XIV + [2] + 919 + [1] p. + 14 t. A német-svájci pedagógus és művelődésszervező Georg Geilfus (1815-1891) nagyívű munkája kronológiai rend szerint tárgyalja választott hazája, Svájc történetét, helyi legendáit, mondáit, a kantonok belháborúit, az egyes városokhoz kötődő nevezetes történelmi fordulópontokat. A történetfolyamba besorolt rövid életrajzi esszék bőségesen válogatnak a szabadsághősökön túl reformátorok és nagy pedagógusok életútjaiból is. A függelékben történelmi dokumentumok. A térség történetét átfogóan, a római kortól a XIX. századig tárgyaló, olvasmányos monográfia a téma első kidolgozásainak egyike, első kiadása 1852-ben jelent meg, példányunk a negyedik, javított, bővített kiadásból való. Egyes oldalakon és a táblák verzóin, illetve az előzékeken halvány foltosság, az első nyomtatott oldalon és a címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Aranyozott gerincű, enyhén kopott korabeli félbőr kötésben, pávamintás festésű lapszélekkel.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk