Réti Zoltán festőművész. Szerk.: Réti Zoltánné. (DEDIKÁLT). Balassagyarmat, 2005, k.n. Gazdag képanyaggal, Réti Zoltán műveinek reprodukcióival illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés. A művész, Réti Zoltán (1923-2018) által felesége részére DEDIKÁLT.
Dr. Lázár Béla: Paál László. Művészeti könyvtár. Bp.,(1903), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.), 1 t.+156+1 p.+10 t. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói szecessziós aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.
1994 Territori del Sole. Artisti in viaggio nel salernitano tra il XVIII e XX secolo. + Territori del Sole. Il viaggio nouvi itinerari nel salernitano. Olasz nyelven. Gazdag képanyaggal. Kiadói papírkötésekben.
Künstler-Monographien sorozat 4 kötete: Adolf Rosenberg: Antoine Watteau (XV.), Alfred Gotthold Meyer: Reinhold Begas (XX.), Franc Hermann Meißner: Tiepolo, Henry Tode: Correggio (XXX.) Bielefeld und Leipzig, 1896-1898, Velhagen & Klasing. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott vászon-kötés, foltos, kopott borítókkal, egy kopott, kissé sérült kiadói kartontokban.
Kühnel, Ernst: Miniaturmalerei im islamischen Orient. Die Kunst des Ostens Band VII. Berlin, 1923, Bruno Cassirer. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé fakó borítóval, kopottas gerinccel.
Fechheimer, Hedwig: Kleinplastik der Ägypter. Die Kunst des Ostens Band III. Berlin, 1921, Bruno Cassirer. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, foltos, kissé sérült borítóval, kisebb lapszéli foltokkal, sérülésekkel.