1981 Kovács Éva keramikusművész kiállítása. Szeged, Móra Ferenc Múzeum. Kiállítási prospektus. A művész, Kovács Éva (1938-2017) keramikus által DEDIKÁLT példány.
Balogh Jolán: A régi magyar és európai művészet. Művészettörténeti tanulmányok. Bp., 1988, Püski. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Az Ernst-Muzeum Kiállításai X. Magyar biedermeier-művészet. Rendezte: Ernst Lajos, Lázár Béla. Bp., 1913., Ernst-Muzeum, 51 p. Néhány fekete-fehér képpel illusztrált. Kiadói papírkötés.
Palotay Gertrud: Erdély magyar népművészete. Officina Képeskönyvek. Bp., 1940, Officina, 33+(3) p.+ IV (színes) t.+ 32 (fekete-fehér képek) t. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, sérült gerinccel, az elülső szennylap sérült, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
Maurer Dóra (szerk.): Osas-Műhely, Atelier Osas. Egy kis Amerika, A bit of America. Bp., 2009, Nyílt Struktúrák Művészeti Egyesület. 39+25 p. Magyar és angol nyelven Színes és fekete-fehér képekkel, többek közt Maurer Dóra, Nádler István, Molnár Vera, Konok Tamás műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Szíj Rezső: Szentiványi Lajos. Az író által DEDIKÁLT példány! [Székesfehérvár, 1967], Fejér m. Nyomdaipari Vállalat, 38 p. Kiadói papírkötés, szakadt, sérült gerinccel.
Én így láttam. Vágó János ólommetszetei. Szeged, 1963 . Alföldi-ny., 5 sztl. lev. + 23 t. (ólommetszetek). Kiadói félvászon mappában, kissé foltos borítóval.