Petrovics Elek: Magyar mesterművek. Bp., 1936, Pesti Napló. Gazdag (nagyrészt fekete-fehér) képanyaggal, többek közt Vaszary János, Rippl-Rónai József, Ferenczy Károly, Berény Róbert műveivel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült, kopottas borítóval, kissé foltos lapokkal.
Herbert Read: Arp. Ford.: Kristó Nagy István. Bp., 1972, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 5000 példányban.
Egri Mária: A szolnoki művésztelep. Bp., 1977, Képzőművészeti Alap. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 6500 példányban.
Petrovics Elek: Magyar mesterművek. Bp., 1936, Pesti Napló. Gazdag (nagyrészt fekete-fehér) képanyaggal, többek közt Vaszary János, Rippl-Rónai József, Ferenczy Károly, Berény Róbert műveivel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, enyhe kopással
Péter Korniss: Ungarn im Herzen Europas (Magyarország Európa szívében). Budapest, 1999, Officina Nova, német nyelven, kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval.