Caravaggio and his followers. Leningrad,1975,Aurora Art. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Domonkos Ottó: A magyarországi kékfestés. Bp.,1981, Corvina. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés. Jó állapotban.
Rhodes, Daniel: Stoneware and Porcelain. The Art of High-Fired Pottery. / Kőagyag és porcelán. A nagytűzön égetett kerámia művészete. Ford.: Dr. Baumann Miklós. (Magyar fordítás gépelt kézirata). (Bp., 1977), Országos Műszaki Könyvtár és Dokumentációs Központ, 5+316 p. Félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.
Csiky Tibor (1932-1989) szobrászművész életmű-kiállítása. Szerk.: Százados László. Bp.,1994., Magyar Nemzeti Galéria. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Aggházy Mária: A barokk szobrászat Magyarországon. Bp., 1959, Akadémiai Kiadó, 29 p.+CCXXXVIII+16 t. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, szakadozott kiadói papír védőborítóban, de ezt leszámítva jó állapotban. Megjelent 1650 példányban.
Hidde Halbertsma: Régiségek Enciklopédiája. Antik tárgyak a középkortól a XX. sz. elejéig. Bp., 2005, Ventus Libro. Fordította Kézdy Beatrix, Szabó Mária. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Bercsényi 28-30 - Az Építőipari és Közlekedési Műszaki Egyetem Rózsa Ferenc Kollégiumának kiadványa. [Szórványszámok 1978-82 között. 3 szám] A művészeti lapként indult igényes diákújság kezdeti koncepciója az évek során átalakult. A 70-es évek közepétől a folyóiratban egyre nagyobb hangsúlyt kaptak a szakmai kérdésekkel foglalkozó írások. ... Publikált a lapban a mai kortárs építészet szinte minden számottevő személyisége, irányzatoktól függetlenül
Elisabeth Foucart-Walter - Pierre Rosenberg: Le chat et la palette. Le chat dans la peinture occidentale du XVe au XXe siecle. Paris, 1987, Adam Biro. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Francia nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.