Caine, Hall: A vörös Jázon. Ford.: Mikes Lajos. Egyetemes Regénytár. Bp., é.n., Singer és Wolfner, 317+(3) p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón némi kopással, kis foltokkal, egyébként jó állapotban.
Vathy Elek: A magyar szépirodalom története. Képekkel. A "Magyar Nép" Könyvtára. Bp., 1928, Minerva, 132 p.+12 t. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
Gárdonyi Géza: Emlékezetes napok a magyar történelemből. Biczó András rajzaival. Bp., [1942], Dante, 96 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval.
Kölcsey Ferenc válogatott szónoki művei. Parainesis és egyéb szónoki művek. Bp., 1900, Franklin. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, foltos, kopott borítóval, hiányos címlappal.
Kríza Ildikó: A legendaballada. Epikai-lírai alkotások az irodalom és a folklór határán. Bp., 1982, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, minimálisan sérült kiadói papír védőborítóban.
Kálmán Béla: A mai magyar nyelvjárások. Egyetemi magyar nyelvészeti füzetek. Bp., 1951, Tankönyvkiadó, 35+(1) p. Kiadói papírkötés, a hátsó borító foltos.