Kosztolányi Dezső: Alakok. Molnár C. Pál szövegközti illusztrációival. Bp.,[1929], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 144+1 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon kötés, foltos borítóval.
Bartha Miklós: Kazár földön. Kolozsvár, 1901, Ellenzék, 2+328 p. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, a címlapon folttal, kis sérüléssel. Antiszemita színezetű regény, ami a maga korában jelentős vitákat váltott ki.
Goldsmith Oliver: A vékfildi lelkész. I-II. kötet. Elbeszélés angolból - - után.Bp., 1878, Franklin, 111+3+108+2 p. Harmadik kiadás. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, a címlap és az utána következő lap sérült, hiányos, névbejegyzéssel, névbélyegzésekkel.
Hermann Róbert: 1848-as levelek egy magángyűjteményből. DEDIKÁLT! Kiállítási katalógus. Bp., 1997, Magyar Nemzeti Múzeum. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
Greguss Ágost: Népek lantja. Pest, 1866, Emich Gusztáv, 1 (díszcímlap) t. +156 p. Második, bővített kiadás. Korabeli aranyozott egészbőr-kötés, foltos, kissé kopott borítóval.
Laforet Miklós József: A divatos hűtlenség és főokai. Magyarítá a Kalocsai Növendékpapság "Sz. Ágoston-Egylete." Kalocsa, 1874., Malatin és Holmeyer,12+IV+195+1 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
Madách Imre: Az ember tragédiája. Drámai költemény. Második népies kiadás. Bp.,1887, Athenaeum. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, javított címlappal, az elülső szennylap, a címkép, és a címlap kijár.
Faludy György: Villon balladái. New York-Geneve, [1954], Pea Könyvek, 56 p. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, ajándékozási bejegyzéssel.