Ady Endre: A tegnapi Páris. Összegyűjtötte és sajtó alá rendezte: Kovách Aladár. Bolyai Könyvek 25. köt. (Bp., 1942), Bolyai Akadémia, 128 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos kiadói papír védőborítóban.
Cs. Szabó László: Egy gondolat bánt engemet... Fáy Dezső 12 kőrajzával. (Bp., 1936), Magyar Bibliofil Szövetség, 57+(1) p. Névre szóló példány (,,Ez a példány készült Hirsch Albert, a Magyar Bibliofil Szövetség rendes tagja számára"). Kiadói kartonált papírkötés.
Pietro Aretino válogatott írásai. Vál., ford., előszóval és jegyzetekkel ellátta: Koltay-Kastner Jenő. Bp., 1959, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, két lap sarkán vágásból eredő hiánnyal.
Ignotus [Veigelsberg Hugó]: Olvasás közben. Jegyzetek és megjegyzések.; Változatok a G-húron. [Egy kötetben]. Bp., é.n. (cca 1900-1910), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 216 p.; 55+(1) p. Egészvászon-kötésben, a borítón kisebb folttal, helyenként ceruzás bejegyzésekkel.
Dánielné Lengyel Laura: Rákóczi fejedelem a napkirály udvarában. Fáy Dezső négy rajzával. Bp., én., Athenaeum. Kiadó illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült, laza kötéssel.
Darvas József: A legnagyobb magyar falu. Bp.,1937, Gondolat Kiadás. Első kiadás. Kiadói Illusztrált papírkötésben, szakadozott, kissé foltos borítóval.
Louys, Pierre: Aphrodite. Ford.: Dr. Rózsa Géza. Bp., 1897, Sachs és Pollák (Márkus Samu-ny.), 236+(2) p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé foltos borítóval, az eredeti illusztrált elülső papírborító bekötve, néhány kissé sérült lappal, a címlapon tulajdonosi bélyegzővel (Sárkány Miklós, 1912).