Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 332

Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk. Bp., [1907], Franklin, 242 p. + 8 t. Első kiadás! Kiadói egészvászon kötés, kopottas borítóval, kissé foltos lapokkal egy tábla a kötés mentén egy kis részen elvált és rajta kis szakadással.
20252.

Rufpreis:
12 000 HUF
21

Arany János: Toldi. Költői beszély tizenkét énekben. Írta: - -. Pest, 1858, Heckenast Gusztáv, 149+3 p. Korabeli átkötött félbőr-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, néhány firkált lappal.
20253.

Rufpreis:
8 000 HUF

Himfy-Album. A Pesti Napló 1900. évi karácsonyi ajándéka előfizetőinek. Zilahi Kiss Béla, Kisfaludy Sándor, Berczik Árpád és Londesz Elek írásaival. Bp., 1900, Pesti Napló, 1 (címkép) t.+ XLVIII+144 p.+ 8 t. (közte egy színes litográfia). Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel, valamint egy színes képtáblával illusztrálva. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés (vörös kötésváltozat), nagyrészt jó állapotban, a borítón némi kopással, néhány kisebb folttal.
20254.

Rufpreis:
8 000 HUF

Hollosy István: A jövő költészetének redormjai. Máramaros-sziget. 1877. Részvénytársaság nyomdája. 66p. Kiadói papírborítóval, mely kissé hiányos DEDIKÁLT, mely nagyrészt a hiányzó borító részen volt
20255.

Rufpreis:
5 000 HUF

Ariosto őrjöngő Lórántja. I-II. köt. Az éposz legértékesebb részei. Ford., Ariostoról szóló tanulmánnyal bevezette és jegyzetekkel ellátta: Radó Antal. A szerkesztő, fordító..stb. Radó Antal (1862-1944) író, költő, műfordító, irodalomtörténész által Tóth Béla (1857-1907) író, újságíró részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1893., Franklin. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval.
20256.

Rufpreis:
4 000 HUF

Brenner József: Emlékeim. Memoárok 1860-1942. Életjel Könyvek 182. Szabadka, 2020, Életjel. Idősebb Brenner József (1860-1945), Csáth Géza édesapja. Kiadói papírkötés. Megjelent 300 példányban.
20257.

Rufpreis:
6 000 HUF

[Szondi Péter] Peter Szondi: Theorie des modernen Dramas. [A modern dráma elmélete]. DEDIKÁLT! Frankfurt a. M., 1956, Suhrkamp Verlag, 144 p. Első kiadás. Német nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban, sérült hártyapapír védőborítóban. A szerző, Szondi Péter (1929-1971) irodalomtudós, kritikus, műfordító által dedikált példány. / First edition. In German language. Paperbinding, in good condition. Signed by the author, Peter Szondi literary scholar and philologist.
20258.

Rufpreis:
6 000 HUF

Császár Ferenc: Görög-római mythológiai zsebszótár. Bp., 1844, Trattner-Károlyi-ny.,XV+526 p.+18 t. (litográfiák.) Félvászon kötésben, 1 litográfia (díszcímlap) hiányzik.
20259.

Rufpreis:
5 000 HUF

Mircea Eliade: A samanizmus. Az eksztázis ősi technikái. Ford.: Saly Noémi. Bp., 2005, Osiris. Kiadói papírkötés, néhány kisebb ázásnyommal, részben kissé hullámos lapokkal.
20260.

Rufpreis:
8 000 HUF

Publius Vergilius Maro: Dido királyné. Publius Virgilius Maro Aeneisének IV első könyve. Fordította s az eredeti szövegének kíséretében ókori térképpel és jegyzetekkel ellátta: Dr. Barna Ignácz. Bp., 1877, Pesti Könyvnyomda Rt., 1 (kihajtható térkép) t.+213+2 p. Magyar és latin nyelven. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott, kissé foltos borítóval, ezt leszámítva jó állapotban.
20261.

Rufpreis:
5 000 HUF

Radnóti Miklós: Orpheus nyomában. Műfordítások kétezer év költőiből. A fametszeteket Kaza György és Társa grafikai intézet készítette, a tipográfia és a borító Csillag Vera munkája. Bp., 1943, Pharos, 191 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kopott, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
20262.

Rufpreis:
2 800 HUF

Szendrői Brankovics György: Shakespeare jellemképei. Két kötet.; Hozzákötve: Brankovics György: Shakespeare jellemképei. Ujabb tanulmányok. Bp., 1873-1878, Kertész József - Aigner Lajos, 8+156+4 p.; 153+1 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval.
20263.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF