Magyar Könyvtár, ill. Olcsó Könyvtár sorozatok 3 kötete: Heltai Jenő: Lim-lom.; Dr. Áldásy Antal: Pázmány Péter élete. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). + Marczali Henrik: Italicae res. Bp., 1915, Franklin-Társulat. Kiadói papírkötés, változó állapotban.
Benedek Elek: Nagyapóéknál. Pesti fiú a Székelyföldön. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., [1941], Singer és Wolfner, 141+(3) p. Ötödik kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült borítóval.
Fábián Miklós: Gyóni Géza (1884-1917). Pest Megyei Téka 5. Dabas-Szentendre, 1984, Dabas Városi jogú Nagyközségi Tanács - Pest megyei Művelődési Központ és Könyvtár. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Illyés Gyula: Szülőföldem. Vál., szerk., az előszót írta: Vadas Ferenc. Múzeumi Füzetek. Szekszárd, 1984, Dr. Vadas Ferenc (Szekszárdi Nyomda). Kiadói papírkötés, a borítón némi kopással. Számozott (7./200), Illyés Gyuláné Kozmutza Flóra (1905-1995) által aláírt példány.
Vághidi Ferenc: A Dynamit regénye. Alfred Nobel élete. Bp., Cserépfalvi. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóban, kissé kopottas állapotban.
Finnek, észtek. A magyarok északi testvérnépei. Írták: Horger Antal, Hubay Jenő, Kogutowicz Károly, Teleki Pál és mások. Bp., 1928, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 335 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kissé viseltes borítóval, tulajdonosi névbélyegzővel.