Porzellan

Zahl der Lose: 373

11316.

Rufpreis:
28 000 HUF
75,88
87,50

Zsolnay eozin mázas fekvő bika, jelzett, sérült szarvakkal. 22 cm
11317.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

Zsolnay honfoglalás dísz tál matricás, jelzett, hibátlan, eredeti dobozában d: 31 cm
11318.

Rufpreis:
13 000 HUF
35,23
40,63

cca 1882 Zsolnay pillangó mintás kisváza. Szűkülő talapzaton kehely alakú vázatest, pillangó és virágmintákkal festve. Mázas keménycserép. Talpán máz alatti kékkel öttornyos gyári jegy T. J. M. betűkkel (Zsolnay Vilmos gyermekei, Teréz, Júlia és Miklós neveinek kezdőbetűi). Restaurált, m: 10 cm  Az 1851-es londoni világkiállítás után egész Európában fellángolt a keleti művészet utáni érdeklődés. A magyar iparművészetnek is meghatározó élménye lett ez az időszak, sorra születtek a keleti stílust utánzó termékek. Zsolnay Vilmos is ebben a szellemben alkotta meg számos sorozatát, melyeknek egyik jellemző darabja a jelen aukción szereplő kisváza.
11319.

Rufpreis:
12 000 HUF
14

Zsolnay Pompadour mintás 6 személyes szendvicses készlet, jelzett, minimális kopásokkal.
11320.

Rufpreis:
12 000 HUF

Zsolnay porcelán virág mintás váza. Kézzel festett, jelzett (Baráthné), hibátlan m: 27 cm
11321.

Rufpreis:
10 000 HUF
9

Zsolnay virágmintás 5 személyes porcelán teás készlet. Matricás, jelzett, kopásnyomokkal, kanna fedele ragasztott és lepattanással, egyik csészealjon repedéssel.
11322.

Rufpreis:
5 000 HUF

Zsolnay virág mintás vázácska. Kézzel festett, jelzett, kis kopással 7 cm
11323.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Zsolnay búzavirág mintás gyertyatartó, jelzéssel, hibátlan, m: 20,5 cm
11324.

Rufpreis:
6 000 HUF

Zsolnay Skót Terrier, kézzel festett, jelzett, hibátlan, m: 6 cm, h: 9 cm
11325.

Rufpreis:
5 000 HUF

11326.

Rufpreis:
5 000 HUF

12 darabos matricás porcelán tétel, zömmel Zsolnay, közte érdekes darabokkal, kiöntő, cukortartó, csésze, váza, vegyes állapotban, jelzéssel.
11327.

Rufpreis:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF