Porzellan Zahl der Lose: 373
Nach steigender Katalognummer
Nach fallender Katalognummer
2952508
11316
450
28000
2992033
11317
450
Zsolnay eozin mázas fekvő bika, jelzett, sérült szarvakkal. 22 cm
2864182
11318
450
13000
Zsolnay honfoglalás dísz tál matricás, jelzett, hibátlan, eredeti dobozában d: 31 cm 2990079
11319
450
cca 1882 Zsolnay pillangó mintás kisváza. Szűkülő talapzaton kehely alakú vázatest, pillangó és virágmintákkal festve. Mázas keménycserép. Talpán máz alatti kékkel öttornyos gyári jegy T. J. M. betűkkel (Zsolnay Vilmos gyermekei, Teréz, Júlia és Miklós neveinek kezdőbetűi). Restaurált, m: 10 cm Az 1851-es londoni világkiállítás után egész Európában fellángolt a keleti művészet utáni érdeklődés. A magyar iparművészetnek is meghatározó élménye lett ez az időszak, sorra születtek a keleti stílust utánzó termékek. Zsolnay Vilmos is ebben a szellemben alkotta meg számos sorozatát, melyeknek egyik jellemző darabja a jelen aukción szereplő kisváza. 2986215
11320
450
Zsolnay Pompadour mintás 6 személyes szendvicses készlet, jelzett, minimális kopásokkal. 2931061
11321
450
Zsolnay porcelán virág mintás váza. Kézzel festett, jelzett (Baráthné), hibátlan m: 27 cm 2961104
11322
450
Zsolnay virágmintás 5 személyes porcelán teás készlet. Matricás, jelzett, kopásnyomokkal, kanna fedele ragasztott és lepattanással, egyik csészealjon repedéssel.
2961168
11323
450
Zsolnay virág mintás vázácska. Kézzel festett, jelzett, kis kopással 7 cm
2987964
11324
450
Zsolnay búzavirág mintás gyertyatartó, jelzéssel, hibátlan, m: 20,5 cm 2987178
11325
450
Zsolnay Skót Terrier, kézzel festett, jelzett, hibátlan, m: 6 cm, h: 9 cm
2987179
11326
450
2986079
11327
450
12 darabos matricás porcelán tétel, zömmel Zsolnay, közte érdekes darabokkal, kiöntő, cukortartó, csésze, váza, vegyes állapotban, jelzéssel. Steigerungsstufen:
bis 1 000 HUF
100 HUF
bis 5 000 HUF
200 HUF
bis 10 000 HUF
500 HUF
bis 20 000 HUF
1 000 HUF
bis 50 000 HUF
2 000 HUF
bis 100 000 HUF
5 000 HUF
bis 200 000 HUF
10 000 HUF
bis 500 000 HUF
20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF
50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF
100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF
200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF
500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF
1 000 000 HUF