A Széchenyi-Lánchíd és Clark Ádám. A város arcai. Szerk.: Török Gyöngyvér. Bp., 1999, Városháza. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Boros Edit: "Kál és társai." A Káli-medence helységnevei. Helytörténeti füzetek 2. Veszprém, 1986., Eötvös Károly Megyei Könyvtár, 13 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 200 példányban.
Poór János: Hajdúböszörmény az ellenforradalmi rendszer kiteljesedésétől a népi demokratikus forradalom győzelméig. Debrecen, 1974, Alföldi Nyomda. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, néhány kissé ázott, hullámos lappal.
cca 1920-1930 Osztrák utazási prospektusok, 5 db: Burgenland, Wien, Felső-Asztria, Stájerország, Salzburg, Vorarlberg. Wien, "Phönix", gazdag fekete-fehér fotóanyaggal illusztráltak. + Das Thermalbad Hévíz in Ungarn. + Dolomiti (Dolomiten) San Candido.
Nagy Endre, mándi: Kilenc országon keresztül. Európa legendái. I-II. köt. [Egy kötetben]. Cholnoky Jenő előszavával. Bp., 1941, Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomda Rt., 260 p. + 114 p. + 42 t. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
3 db osztrák útikönyv: Dr. Franz Martin: Salzburg. Ein Führer durch seine Geschichte und Kunst. Wien, 1923, Österr. Verlagsgesellschaft Ed. Hölzel & Co. Fekete-fehér képekkel, egy kihajtható térképpel. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, néhány kissé foltos lappal. + Mit dem Auto im schönen Oesterreich. Ein Reiseführer und Handbuch für Automobilisten [...] Linz a. D., 1928, F. J. Ebenhöchsche Buchhandlung. Fekete-fehér képekkel, térképekkel. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel. + 1934 Sommerführer durch die Sommerfrischen, Bäder und Kurorte in Steiermark. Kiadói papírkötés, kisebb ázásnyomokkal.
Moszkva, az épülő kommunizmus fővárosa. Szerk.: Lux László, Szendrői Jenő, Rojkó Ervin. Bp., 1952, É. M. Építőipari Könyv- és Lapkiadó V. Gazdag egészoldalas képanyaggal (közte színes képek és kihajtható panorámaképek is). Kiadói egészvászon-kötés, a borítón minimális kopással, ajándékozási bejegyzéssel. Megjelent 1000 példányban.