Nyakas Miklós: Hajdúsági közlemények 11. Hajdú vármegye létrejötte. Hajdúböszörmény, 1983, Városi Tanács-Hajdúsági Múzeum. Kiadói papírkötésben. + AQ Bocskai Istvn múzeum négy évtizede 1958-1998. Hajduszoboszló, 1999.
Zakarpattya. (Kárpátalja album). Kijev, 1987, Mistetsvo. Rendkívül gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal. Ukrán nyelven. Kiadói kartonált papírkötés. / Zakarpattia photo album, in Ukrainian language, hardcover.
Pálinkás László: Esztergom XVIII. századi művészeti emlékei. Bp., 1937, (May János-ny.), 95+(1) p. + 9 t. (kétoldalas). Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, két lap kijár. A szerző által DEDIKÁLT példány!
Poór János: A hajdúvárosok gazdasági és társadalmi helyzete (1607-1720). Hajdú-Bihar Megyei Múzeumok Közleményei 9. Debrecen, 1967, Alföldi Nyomda. Kiadói papírkötés.
Schoen Arnold: A Zsigmond-téri Szentháromság-szobor. Tanulmányok Budapest múltjából IV. különlenyomat. Bp., 1936, (Székesfővárosi Háziny.), 1 t.+13 p. Kiadói papírkötés, kissé foltosborítóval, sérült, javított gerinccel. A szerző, Schoen Arnold (1887-1973) művészettörténész, múzeumigazgató által DEDIKÁLT példány.