Meistermann Barnabás: Új útmutató a szentföldre. Kiadja a Szentöldi Komiszáriátus. Bp., 1909, Szentföldi Kusztódia, 680 p.+9 t. Gazdag képanyaggal és térképekkel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, az egyik térkép sérült.
Bohdaneczky Edvin: Csanád vármegye nemzetiségi és gazdasági viszonyai a XVIII. században. Csanádvármegyei Könyvtár 36. Makó,1940.,Makói Könyvnyomda,92+1+1 p.+ 4 (kihajtható mellékletek) t. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Dr. Wildner Ödön: Pest és Buda közigazgatásának története az 1848-1849-i szabadságharc alatt. Statisztikai Közlemények 86. köt. 3. sz. Bp., [1936], Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala, 144 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, néhány sérült lappal.
Führer durch Portrose mit Situationsplan und zahlreichen Abbildungen. Triest, é.n. (cca 1900-1910), Buch- und Kunstdruckerei L. Herrmanstoreer, 36 p. + 14 sztl. lev. + 1 (kihajtható térkép) t. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel, hirdetésekkel. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, laza fűzéssel.
Erdély északi része és a Székelyföld. Bp., é. n., Országos Magyar Idegenforgalmi Hivatal. Gazdagon illusztrált. Benne: 1941 Erdély északi része és Székelyföld Szállodák, Penziók és Villák. 1941 Nyár. Prospektussal. Kiadói papírkötésben.
Henry S. Landor: Utazás a rejtelmes Tibetben. Átdolgozta: Tábori Kornél. Bp., [1927], Tolnai. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
Gerard M. L. Harmans: The Netherlands. Eyewitness Travel. London, 2011., Dorling Kindersley. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal, térképekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.