Kertész Róbert (1901-1960): Feltámad a félhold I-II. köt. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1939], Franklin, 1-160 p.,2+161-347+1 p.+32 (fekete-fehér fotók) t.+ 1 (kihajtható térkép) t. 2. kiadás. Egészoldalas fekete-fehér képtáblákkal, egészoldalas és szövegközti térképekkel, valamint egy kihajtható térképpel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval.
Baktay Ervin (1890-1963): A világ tetején. I-II. köt. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain Nyugati Tibetbe. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n. [cca 1930 után], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t.+144 p.+17 t.; 145-312 p.+13 t. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötésben, jó állapotban, a borítón minimális kopással, egy-két kissé foltos lappal.
Almásy László (1895-1951): Az ismeretlen Szahara. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1935], Franklin-Társulat, 216 p. + 32 (fekete-fehér képek) t. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, jó állapotban, a gerincen némi kopással.
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: A szahara lelke. (The breath of the desert.) Utazás Algérián és Tuniszon keresztül. Fordította: Dr. Balassa József. Bp.,[1929], Franklin, 232+8 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, a borítón kopásnyomokkal.
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia sivatagjain keresztül. Átdolgozta: Dr. Thirring Gusztáv. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára Bp.,én.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 (címkép) t.+221+1 p.+15 (egészoldalas fekete-fehér képtáblák.) t. + 2 (térképek, az egyik kihajtható) t. Gazdag egészoldalas és szövegközti képekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval és gerinccel, a gerincen folttal.
Stein Aurél (1862-1943): Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Lóczy Lajos előszavával. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1908], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 (címkép, Stein Aurél arcképe) t.+XXIV+326 p.+9 (fekete-fehér képtáblák, közte 2 panoráma képpel.) t. +1 (kihajtható térkép, 46x59 cm.) t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, egy képtábla hiányzik, a térkép szakadt. Térképpel együtt ritka, habár ennek a példánynak a térképe szakadt!
Stein Aurél (1862-1943): Nagy Sándor nyomában Indiába. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931], Franklin, 1 t. (címkép)+183 p.+32 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák). Két egészoldalas térképpel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben,a borítón kis kopásnyomokkal.
Festetics Rudolf (1865-1943): Emberevők között. Nyolcévi Csendes-óceáni hajózás a "Tolna" yachton. 55 képpel és 1 térképpel. Fordította: Sárosi Bella. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[191?],Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.+4+278+1 p.+ 1 (kihajtható térkép) t. 2. kiadás. Az oldalszámozáson belül szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, laza fűzéssel, a hátsó szennylap hiányzik, az előzéklapon gyerekrajzzal.