Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 171

18024.

Rufpreis:
4 000 HUF

[Howard Carter (1874-1939)] Carter, Howard: Tut-Ankh-Amen koporsója és múmiája. Ford.: Balassa József. Modern Utazók, Felfedezők Könyvtára. Bp., [1928], Franklin, 232+(1) p. + 40 t. Egészoldalas, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval.
18025.

Rufpreis:
5 000 HUF

Kertész Róbert (1901-1960): Feltámad a félhold I-II. köt. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1939], Franklin, 1-160 p.,2+161-347+1 p.+32 (fekete-fehér fotók) t.+ 1 (kihajtható térkép) t. 2. kiadás. Egészoldalas fekete-fehér képtáblákkal, egészoldalas és szövegközti térképekkel, valamint egy kihajtható térképpel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval.
18026.

Rufpreis:
5 000 HUF
10

Baktay Ervin (1890-1963): A világ tetején. I-II. köt. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain Nyugati Tibetbe. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n. [cca 1930 után], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t.+144 p.+17 t.; 145-312 p.+13 t. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötésben, jó állapotban, a borítón minimális kopással, egy-két kissé foltos lappal.
18027.

Rufpreis:
6 000 HUF

Cholnoky Jenő (1870-1950): A sárkányok országából I-II. kötet. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1935.], Franklin-Társulat, 160 p.+14 t. (kétoldalas, fekete-fehér fotók.)+168 p.+10 t.(kétoldalas, fekete-fehér fotók.) +1 (térkép) t. 2. kiadás. Fekete-fehér fotókkal, szövegközti illusztrációkkal, térképpel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
18028.

Rufpreis:
5 000 HUF

Almásy László (1895-1951): Az ismeretlen Szahara. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1935], Franklin-Társulat, 216 p. + 32 (fekete-fehér képek) t. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, jó állapotban, a gerincen némi kopással.
18029.

Rufpreis:
1 200 HUF
25

[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: A sivatag népe. Ford.: Balassa József. Modern Utazók és Felfedezők Könyvtára. Bp., [1928], Franklin, 246+(1) p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval.
18030.

Rufpreis:
5 000 HUF
35

[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: A szahara lelke. (The breath of the desert.) Utazás Algérián és Tuniszon keresztül. Fordította: Dr. Balassa József. Bp.,[1929], Franklin, 232+8 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, a borítón kopásnyomokkal.
18031.

Rufpreis:
5 000 HUF

[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia sivatagjain keresztül. Átdolgozta: Dr. Thirring Gusztáv. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára Bp.,én.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 (címkép) t.+221+1 p.+15 (egészoldalas fekete-fehér képtáblák.) t. + 2 (térképek, az egyik kihajtható) t. Gazdag egészoldalas és szövegközti képekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval és gerinccel, a gerincen folttal.
18032.

Rufpreis:
5 000 HUF

Stein Aurél (1862-1943): Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Lóczy Lajos előszavával. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1908], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 (címkép, Stein Aurél arcképe) t.+XXIV+326 p.+9 (fekete-fehér képtáblák, közte 2 panoráma képpel.) t. +1 (kihajtható térkép, 46x59 cm.) t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, egy képtábla hiányzik, a térkép szakadt. Térképpel együtt ritka, habár ennek a példánynak a térképe szakadt!
18033.

Rufpreis:
2 000 HUF

Stein Aurél (1862-1943): Nagy Sándor nyomában Indiába. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931], Franklin, 1 t. (címkép)+183 p.+32 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák). Két egészoldalas térképpel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben,a borítón kis kopásnyomokkal.
18034.

Rufpreis:
2 000 HUF

Festetics Rudolf (1865-1943): Emberevők között. Nyolcévi Csendes-óceáni hajózás a "Tolna" yachton. 55 képpel és 1 térképpel. Fordította: Sárosi Bella. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[191?],Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.+4+278+1 p.+ 1 (kihajtható térkép) t. 2. kiadás. Az oldalszámozáson belül szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, laza fűzéssel, a hátsó szennylap hiányzik, az előzéklapon gyerekrajzzal.
18035.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF