Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 171

[John Bell (1691?1780)] Dr. Johann Bells: Reisen von Petersburg in verschiedne Gegenden Asiens nach Persien, Sina u. s. w: nebst desselben kurzer Nachricht von dem Zuge nach Derbent in Persien unter Peter dem Großen im Jahre 1722. Aus dem Englischen übersetzt. [Neue Sammlung von Reisebeschreibungen Theil 9.] Hamburg, 1787, Carl Ernst Bohn, 396 p. Német nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, a "W. Hunters: Nachrichten von dem Königreiche Pegu" rész hiányzik, 524 oldalban lenne teljes, kopott borítóval, sérült, részben hiányos gerinccel, tulajdonosi bejegyzésekkel, kissé foltos lapokkal.
18000.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Losontzi István. Hármas kis tükör, melly I. A szent históriát, II. Magyar országot, III. Erdély országot, annak földével, polgári-állapatjával, és históriájával, gyenge-elmékhez és a mostani időkhöz alkalmaztatott módon, a nemes tanúlóknak, summáson de világosan elő-adja és ki-mutatja. Posonyban, 1820, Wéber Simon Péter és Fiának betűivel. Későbbi bordázott, aranyozott gerincű félbőr kötés, körbevágott, megerősített kötéssel, néhány kevés lapon foltokkal és ceruzás jelölésekkel.
18001.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

Finicky Mihály: Polgármesteri jelentés Ungvár város közállapotáról. Ungvár, 1912., Székely és Illés-ny., 391+4 p. Átkötött papírkötésben, régi intézményi bélyegzéssel.
18002.

Rufpreis:
5 000 HUF

József főherceg: Egy rendkívül kemény tél hatása Fiumében. Kolozsvár, Magyar Polgár Nyomdája. Kiadói papírkötés, felvágatlan példány, sérülésekkel.
18003.

Rufpreis:
8 000 HUF

Loránth László: Pesti képeskönyv. Bp., 1937, Pantheon. Gazdag fekete-fehér képanyaggal, a képek alatt versekkel. Kiadói félvászon kötésben, belül részben sérült a fűzésnél
18004.

Rufpreis:
14 000 HUF
37,94
43,75

18005.

Rufpreis:
14 000 HUF
37,94
43,75

Demeter Pál: Egri fényírók és fényirdák. Az egri fényképezés története 1842-1914. A szerző által aláírt! Eger, 2020, szerzői kiadás. Második, bővített kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. (Ritka!)
18006.

Rufpreis:
10 000 HUF

18007.

Rufpreis:
10 000 HUF

A Magyar Korona Országainak helységnévtára. Az orsz. m. kir statisztikai hivatal támogatása és ellenőrzése mellett. Szerk.: Dr. Jekelfalussy József. Bp., 1888., Athenaeum, 912+1 (kihajtható jelmagyarázat) +  28 p. Kiadói egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal.
18008.

Rufpreis:
4 000 HUF

Régi magyar világjárók. Összeáll.: Borsody Bevilaqua Béla. Szerk. és az előszót írta: Agárdi Ferenc. Bp., 1954, Művelt Nép. Kiadói illusztrált félvászon-kötés. Megjelent 4000 példányban. + Agárdi Ferenc: A nagyvilág magyar vándorai.(Régi magyar világjárók II.) Bp., 1955, Művelt Nép. Kiadói illusztrált félvászon-kötés.
18009.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

Cholnoky Jenő: A Föld és élete. I-VI. köt. Világrészek, országok, emberek. I. köt.: Európa. II. köt: Ázsia. III. köt.: Afrika. IV. köt. Amerika. V. köt.: Ausztrália, Oceánia és a sarkvidékek. VI. köt.: Magyarország földrajza. Bp., [1936-1937], Franklin. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Térképekkel! Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítókon kis kopásnyomokkal, egy kötet foltos.
18010.

Rufpreis:
12 000 HUF

Jász-Nagykun-Szolnok vármegye multja és jelene. Szerk.: vitéz szolnoki Scheftsik György Dr., Jász-Nagykun-Szolnok vármegye főlevéltárosa. Felelős kiadó és kiadótulajdonos: Kalotai László. Pécs, 1935, (Dunántúl Rt.-ny. - Taizs József-ny. - Kultúra-ny.), (8)+472 p.+ 20 t.+4 (színes, kétoldalas térképek) t.; 285+(3) p. (Adattár). Egyetlen kiadás! Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, sérült gerinccel, a borítón minimális kopással, helyenként foltos lapokkal.
18011.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF