[John Bell (1691?1780)] Dr. Johann Bells: Reisen von Petersburg in verschiedne Gegenden Asiens nach Persien, Sina u. s. w: nebst desselben kurzer Nachricht von dem Zuge nach Derbent in Persien unter Peter dem Großen im Jahre 1722. Aus dem Englischen übersetzt. [Neue Sammlung von Reisebeschreibungen Theil 9.] Hamburg, 1787, Carl Ernst Bohn, 396 p. Német nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, a "W. Hunters: Nachrichten von dem Königreiche Pegu" rész hiányzik, 524 oldalban lenne teljes, kopott borítóval, sérült, részben hiányos gerinccel, tulajdonosi bejegyzésekkel, kissé foltos lapokkal.
Losontzi István. Hármas kis tükör, melly I. A szent históriát, II. Magyar országot, III. Erdély országot, annak földével, polgári-állapatjával, és históriájával, gyenge-elmékhez és a mostani időkhöz alkalmaztatott módon, a nemes tanúlóknak, summáson de világosan elő-adja és ki-mutatja. Posonyban, 1820, Wéber Simon Péter és Fiának betűivel. Későbbi bordázott, aranyozott gerincű félbőr kötés, körbevágott, megerősített kötéssel, néhány kevés lapon foltokkal és ceruzás jelölésekkel.
Finicky Mihály: Polgármesteri jelentés Ungvár város közállapotáról. Ungvár, 1912., Székely és Illés-ny., 391+4 p. Átkötött papírkötésben, régi intézményi bélyegzéssel.
Loránth László: Pesti képeskönyv. Bp., 1937, Pantheon. Gazdag fekete-fehér képanyaggal, a képek alatt versekkel. Kiadói félvászon kötésben, belül részben sérült a fűzésnél
Demeter Pál: Egri fényírók és fényirdák. Az egri fényképezés története 1842-1914. A szerző által aláírt! Eger, 2020, szerzői kiadás. Második, bővített kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. (Ritka!)
A Magyar Korona Országainak helységnévtára. Az orsz. m. kir statisztikai hivatal támogatása és ellenőrzése mellett. Szerk.: Dr. Jekelfalussy József. Bp., 1888., Athenaeum, 912+1 (kihajtható jelmagyarázat) + 28 p. Kiadói egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal.
Cholnoky Jenő: A Föld és élete. I-VI. köt. Világrészek, országok, emberek. I. köt.: Európa. II. köt: Ázsia. III. köt.: Afrika. IV. köt. Amerika. V. köt.: Ausztrália, Oceánia és a sarkvidékek. VI. köt.: Magyarország földrajza. Bp., [1936-1937], Franklin. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Térképekkel! Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítókon kis kopásnyomokkal, egy kötet foltos.