Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 171

Cholnoky Jenő (1870-1950): A sárkányok országából. Életképek és utirajzok Khinából. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1913], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., XV+407 p. Az oldalszámozáson belül egészoldalas és szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrált. Első kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, az elülső előzéklap alsó sarkán hiánnyal.
18036.

Rufpreis:
2 000 HUF

Gubányi Károly (1867-1935): Öt év Mandzsuországban. Lóczy Lajos előszavával. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,én (191?), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), VII+327 p.+16 (egészoldalas fekete-fehér fotók) t. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. 2. kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, a hátsó szennylap kiszakadt, sérült.
18037.

Rufpreis:
2 000 HUF

[Chun, Karl (1852-1914)] Chun Károly: Mélytengerek világa. Fordította: Dr. Szilárdy Zoltán. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[191?], Lampel R.( Wodianer F. és Fiai), 8+280 p.+14 (fekete-fehér képtáblák) t. + 1 (kihajtható térkép) t. 3. kiadás. Fekete-fehér szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval és gerinccel, a hátsó szennylap sérült, szakadt.
18038.

Rufpreis:
2 000 HUF

[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia sivatagjain keresztül. Átdolgozta: Dr. Thirring Gusztáv. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára Bp.,én.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 (címkép) t.+221+1 p.+15 (egészoldalas fekete-fehér képtáblák.) t. + 2 (térképek, az egyik kihajtható) t. Gazdag egészoldalas és szövegközti képekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
18039.

Rufpreis:
2 000 HUF

[Mittelholzer, Walter (1894-1937)] Mittelholzer: Repülőgépen az Északi Sark felé. Ford.: Dr. Prochaska Ferenc. Kiegészíti: Dr. Cholnoky Jenő: A Spitzbergák földrajzi képe. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1926, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 185+1 p. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
18040.

Rufpreis:
2 000 HUF

18041.

Rufpreis:
5 000 HUF

Merlin Moore Taylor: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1926], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t. + 188+(1) p. +19 t. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval, tulajdonosi és intézményi bélyegzővel.
18042.

Rufpreis:
1 800 HUF

Baktay Ervin (1890-1963): A boldog völgy országa. Barangolások Kasmirban. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1934], Franklin-Társulat, 1 t.+ 220+(2) p.+ 28 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t.+ 2 térkép. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, jó állapotban, a gerincen némi kopással.
18043.

Rufpreis:
1 200 HUF

Dr. Cholnoky Jenő (1870-1950): Égen, földön. Földrajzi értekezések. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1935], Franklin-Társulat, 197+(3) p.+ 24 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Szövegközi és egészoldalas térképekkel. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott gerinccel, egyébként jó állapotban.
18044.

Rufpreis:
1 200 HUF

Forbáth László: A megújhodott Mongolia. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1934], Franklin-Társulat, 239 p. + 32 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, jó állapotban, a gerincen némi kopással.
18045.

Rufpreis:
1 200 HUF

Balbo, Italo (1896-1940): Diadalmas szárnyak. A második olasz óceánrepülés. Ford.: Gáspár Miklós. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1934], Franklin-Társulat, 256 p. + 32 (fekete-fehér fotók) t. +2 térkép. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, jó állapotban, a gerincen némi kopással.
18046.

Rufpreis:
1 200 HUF

Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára 3 db - Vörös Márton: A szerencsés expedíció; Cholnoky Jenő: Égen, földön; Keöpe Viktor: Cejlon, az éden szigete. Kiadói egészvászon kötés, sérült gerinc, kopottas állapotban.
18047.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF