Cholnoky Jenő (1870-1950): A sárkányok országából. Életképek és utirajzok Khinából. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1913], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., XV+407 p. Az oldalszámozáson belül egészoldalas és szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrált. Első kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, az elülső előzéklap alsó sarkán hiánnyal.