Richard Halliburton: Üres zsebbel a világ körül. Ford. Fodor Erzsébet. A világ körül. Uti rajzok, uti kalandok. Bp.,(1931), Dante. Fekete-fehér fotókkal. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval.
Dr. Cholnoky Jenő: Az Egyenlítőtől a sarkvidékig. A Föld titkai IV. Bp., 1930, Singer és Wolfner (Hornyánszky-ny.), 331+(1) p. + 40 t. Első kiadás. Fekete-fehér képekkel, ábrákkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón némi kopással, néhány minimálisan foltos lappal, régi intézményi bélyegzővel.
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. Képekkel és térképekkel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 8+214+2 p.+16 t.; 4+270+2 p. +16 t. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, a gerinceken kis szakadássokkal.
Hapag Weltreise 1932. Mit dem Dreischrauben-Luxusdampfer "Resolute" vom Januar bis Mai. Hamburg, é.n., Hamburg-Amerika Linie, 80 p. Német nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált világkörüli hajóút leírásával, praogramjával Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, borítón néhány apró folttal, máskülönben jó állapotban.