Schulek János: Mátyás király visegrádi palotája. Bp.,(1938.), Kir. M. Egyetemi Nyomda, 15+1 p. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, hajtásnyommal.
Drucker Tibor: Pestkörnyéki munkásotthonok krónikája. Csepel. Szerk.: Dr. Fazekas Antal. Emlékek Budapest múltjából sorozat. Bp, 1964, Budapesti Történeti Múzeum.Papírkötésben, kissé kopott papír védőborítóban. Megjelent 3000 példányban.
Elek László-Papp János-Petőcz Károly-Szabó Fernec: A Tevan nyomda- és kiadóvállalat történetéből. (1903-1949.) Bibliotheca Bekesiensis 16. Szerk.: Szabó Ferenc. Békéscsaba, 1978, Rózsa Ferenc Gimnázium,(Gyoma, Kner-ny.) Mellékletként benne a Tevan Nyomda betümintakönyv reprintjével. Kiadói aranyozott kemény-kötés. Számozott (76./400) példány.
Szlovákok Békéscsabán. Slováci v Békésskej cabe. Sajtó alá rendezte, a két szlovák nyelvű tanulmányt magyarra átültette és jegyzetekkel ellátta: Krupa András. Bibliotheca Bekesiensis 20. Szerk.: Szabó Ferenc. Békéscsaba, 1980, Rózsa Ferenc Gimnázium,(Gyoma, Kner-ny.) Magyar és szlovák nyelven. Kiadói aranyozott kemény-kötés. Számozott (20./500) példány.
Petercsák Tivadar: Népszokások Filkeházán. Debrecen, 1985, Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszékének kiadványa. Papírkötés, kopottas állapotban.