Kecskés László: Komáromi mesterségek. Pozsony (Bratislava), 1978, Madách. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent összesen 3700 példányban, ebből 2500 példány a Gondolat Kiadó részére készült.
Besenyi Vendel: A jászberényi Szentkúti templom története. A szerző, Besenyi Vendel (1942-) agrármérnök, helytörténész által dedikált! Jászberény, 2016, Jászok Egyesülete / KÉSZ Jászberényi Csoportja / Nagyboldogasszony Főplébánia. 128 p. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
Fél Edit: Kocs 1936-ban. Néprajzi monográfia. Tanya, falu, mezőváros I. köt. Kocs, 1992., Kocs Községi Önkormányzat. Reprint kiadás. Kiadói papírkötésben. Kissé kopott borítón törésnyommal, néhány oldalon ceruzás jelöléssel.
Éri István: Nagyvázsony. A szerző, Éri István (1929- 2009) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány. Műemlékeink. Bp., 1959., Képzőművészeti Alap. Kiadói papírkötés
Forradalmak sodrában. A Tanácsköztársaság Sopronban és Sopron vármegyében a a kortársak szemével. (1920-1921.) Összeáll., bevezette, jegyzetelte: Dominkovits Péter, Németh Ildikó. Sopron, 2014., Magyar Nemzeti Levéltár Győr-Moson-Sopron Megye Soproni Levéltára, 176 p. Kiadói papírkötések.
A Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor gépészeti szakközépiskola jubileumi emlékkönyve. 1871-1996. Szerk.: Tóth Gyuláné. Kiskunfélegyháza, 1996.,(Lajosmizse, Közlöny- és Lapkiadó-ny.) Kiadói papírkötés.
Somogyi József: Kőrösi Csoma Sándor emléki itthon és külföldön. Néprokonsági Dolgozatok 20. (Különnyomat a Turán - Magyar Néprokonsági Szemle 1942. évi XXV. évfolyamának III. számából). Bp., 1942, Turáni Társaság ("Élet"-ny.), 7 p. Kiadói tűzött papírkötés.