Zas Lóránt: Hosszú sorokban látom az embereket. Válogatott versek 1951-1986. (Miskolc), 1989, Borsodi Nyomda. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány!
Kárpáti Aurél: A menekülő lélek. Bp., 1935, Vajda János Társaság, 174+(2) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, néhány a fűzéstől elváló lappal, nagyrészt felvágatlan.
Tapolczay Lukács: Levél egy kedves baráthoz. Toronto, 1994, szerzői magánkiadás. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, néhány szamárfüles lappal. A szerző által DEDIKÁLT példány!
B. Eötvös József: A Karthausi II. kötet. Budapest, 1894, Ráth Mór. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon kötés, aranyozott lapszélekkel. Szép állapotban, sarkán kis kopással
Ady Endre első verseskötete. Bp., 1920., Amicus, (Hornyánszky Viktor-ny.), 110+2 p. Átkötött kartonált papírkötés, bekötött papírborítókkal, a bekötött elülső papírborító kissé foltos, egyébként jó állapotban.
Arany János Kapcsos Könyve. Bp., 1982, Magyar Helikon-Akadémiai Kiadó. Harmadik kiadás. Hasonmás kiadás. Kiadói egész-műbőr kötés, réz kapoccsal, jó állapotban.
Széchenyi eszmevilága II. köt. Apáthy István, Imre Sándor, Pauler Ákos, Zsilinszky Mihály, Márki Sándor és Gaal Jenő tanulmányai. Kultura és Tudomány. Bp., 1914, Franklin-Társulat, 142+(1) p. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes, kopottas borítóval, belül jó állapotban.
Boromisza Jenő: Arany János, mint esztétikus. Versecz, 1910., Özv. Kirchner J. E.-féle Műintézet, 31+1 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos gerinccel, intézményi bélyegzővel.
Lesták Emma: Arany János "Toldi"-ja és Sládkovic András "Detvan-a. Bp., 1939, szerzői. 39 p. Kiadói papírkötés, borítón kisebb szakadással és apró foltokkal.