Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 258

Journal Encyclopédique, Dédié á Son Altesse Sérénissime, Mgr. le Duc de Bouillon, Grand Chambellan de France, &c. &c. &c. Tome V. Bouillon, 1774, De l'Imprimerie du Journal, 378+(2) p. Francia nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, sérült gerinccel, helyenként kisebb szúrágta lyukakkal, ázásnyomokkal.
18872.

Rufpreis:
3 000 HUF

Terrebasse, Alfred Jacquier de: Histoire de Bayart dit le bon chevalier sans peur et sans reproche. Tours, 1858, Ad. Mame et Cie., (4)+236 p. + 2 (egészoldalas fametszetek) t. Francia nyelven. Gazdagon díszített, aranyozott kartonált papírkötésben, a gerincen sérüléssel, helyenként ksisé foltos lapokkal.
18873.

Rufpreis:
3 000 HUF

Szabó Dezső: Ainohoz. A háború és a magyar szellemi élet. Mai jegyzetek. Szabó Dezső Ujabb Művei 57. Bp., 1940, Ludas Mátyás (Bethánia-ny.), 64 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval.
18874.

Rufpreis:
1 800 HUF

[Machiavelli, Niccolo] Machiavelli Miklós: Értekezések Titus Livius Romai történeteinek X. első könyve fölött. Magyarította: Pados János. Pest, 1862, Lauffer és Stolp (Gyurian József-ny.), XVI+(2)+517+XI p. Első magyar nyelvű kiadás. Átkötött modern félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal, aláhúzásokkal, restaurált címlappal.
18875.

Rufpreis:
2 000 HUF

Csordás János: Göcseji őrjárat. Versekötet 16p. Évszám nélkül.cca 1930. Kiadói papírborítóval
18876.

Rufpreis:
2 000 HUF

Gaál Mózes: Diák-figurák. Az ijfuság számára. Ifjuság Könyvtár II. Bp.,1897., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.), 981 p. Egészoldalas képtáblákkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel.
18877.

Rufpreis:
2 000 HUF

Doyle, [Arthur] Conan: A nagy árnyék. Legjobb Könyvek. Bp., [1892], Légrády, (2)+188+(2) p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos, kopottas borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel, ex libris-szel.
18878.

Rufpreis:
1 800 HUF

Sienkievic Henrik: A harmadik. Lengyel elbeszélés. A Nagyvilágból. Regények és elbeszélések tára. Makó, 1900., "A Nagyvilágból." Kiadói kopott egészvászon-kötés, laza fűzéssel.
18879.

Rufpreis:
2 000 HUF

Bornemisza Péter: Ördögi kísírtetekről, avagy röttenetes utálatosságáról ez megfertéztetett világnak. Bp., 1977, Magyar Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
18880.

Rufpreis:
1 600 HUF

Erdélyi csillagok. Arcok Erdély szellemi múltjából. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás. Kolozsvár, é.n., Erdélyi Szépmíves Céh, 225+(1) p. Kiadói festett egészvászon-kötés, a gerincen apró sérüléssel, foltokkal.
18881.

Rufpreis:
1 600 HUF

Pilinszky János: Nagyvárosi ikonok. Összegyűjtött versek. 1940-1970. Bp, 1970., Szépirodalmi. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kopott papír védőborítóban.
18882.

Rufpreis:
1 600 HUF

Gergely János: Betűrajzok. Zsinórírás, szalagírás, díszbetűk. Újpest, é.n. (cca 1930), szerzői kiadás (Ritter Jenő-ny.), 16 sztl. lev. Kiadói tűzött papírkötés, sérült, foltos borítóval.
18883.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF