Journal Encyclopédique, Dédié á Son Altesse Sérénissime, Mgr. le Duc de Bouillon, Grand Chambellan de France, &c. &c. &c. Tome V. Bouillon, 1774, De l'Imprimerie du Journal, 378+(2) p. Francia nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, sérült gerinccel, helyenként kisebb szúrágta lyukakkal, ázásnyomokkal.
Terrebasse, Alfred Jacquier de: Histoire de Bayart dit le bon chevalier sans peur et sans reproche. Tours, 1858, Ad. Mame et Cie., (4)+236 p. + 2 (egészoldalas fametszetek) t. Francia nyelven. Gazdagon díszített, aranyozott kartonált papírkötésben, a gerincen sérüléssel, helyenként ksisé foltos lapokkal.
Szabó Dezső: Ainohoz. A háború és a magyar szellemi élet. Mai jegyzetek. Szabó Dezső Ujabb Művei 57. Bp., 1940, Ludas Mátyás (Bethánia-ny.), 64 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval.
[Machiavelli, Niccolo] Machiavelli Miklós: Értekezések Titus Livius Romai történeteinek X. első könyve fölött. Magyarította: Pados János. Pest, 1862, Lauffer és Stolp (Gyurian József-ny.), XVI+(2)+517+XI p. Első magyar nyelvű kiadás. Átkötött modern félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal, aláhúzásokkal, restaurált címlappal.
Gaál Mózes: Diák-figurák. Az ijfuság számára. Ifjuság Könyvtár II. Bp.,1897., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.), 981 p. Egészoldalas képtáblákkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel.
Doyle, [Arthur] Conan: A nagy árnyék. Legjobb Könyvek. Bp., [1892], Légrády, (2)+188+(2) p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos, kopottas borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel, ex libris-szel.
Sienkievic Henrik: A harmadik. Lengyel elbeszélés. A Nagyvilágból. Regények és elbeszélések tára. Makó, 1900., "A Nagyvilágból." Kiadói kopott egészvászon-kötés, laza fűzéssel.
Erdélyi csillagok. Arcok Erdély szellemi múltjából. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás. Kolozsvár, é.n., Erdélyi Szépmíves Céh, 225+(1) p. Kiadói festett egészvászon-kötés, a gerincen apró sérüléssel, foltokkal.