Petőfi Sándor összes költeményei. Eredeti kéziratok és kiadások alapján megjavított harmadik népies kiadás egy kötetben. A költő arczképével. Bp., én., Athenaeum. Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, az elülső tábla belsején és az elülső szennylapon folttal, a címlapon satírozás nyomokkal.
Orbók Attila: Így beszélj hazádról! Témák, adatok, feljegyzések és társalgási ötletek gyűjteménye, jó magyaroknak - a magyarokról. Bp., [1942], Singer és Wolfner, 128 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült, javított borítóval.
Fazekas Béla - Kovács Endre - Szigetvári Zoltán: Tarokkakadémia. A négyes- és az illusztrált tarokkjáték szabályainak részletes ismertetése és magyarázata. Bp., 1948, Centrum (Szikra-ny.), 268 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, ajándékozási bejegyzéssel.
Szirmay (Antal), Antonius: Hungaria in parabolis, sive commentarii in adagia, et dicteria Hungarorum, per - -. Budae, 1804. Typis Regiae Universitatis Hungaricae. [8] 174 p. Első kiadás. Kicsit későbbi kopott papírkötésben. Címlap fénymásolat, rézmetszetű címkép hiányzik. A korai magyar közmondáskutatás egyik alapműve nemesi közmondások vizsgálata, művelődéstörténeti megjegyzések, nemzetiségek karaktere, helynevek eredete, stb részben magyar nyelven
Flórián Tibor: Keserű gyökéren. Versek. New York, 1975, Pilvax Publishing Corp. Emigráns kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott kiadói papír védőborítóban. A szerző által DEDIKÁLT példány!
Fáy Ferenc: Törlesztő ének. Toronto, 1963, Magyar Figyelő. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos, illusztrált papírborítóval. A szerző által DEDIKÁLT példány!
Szedenits Jenő: A kőtábláktól a Kárpátokig. Válogatott írások, elbeszélések és versek. Akron OH, 1991, Buda Publishing Co. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT példány!