Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 258

Petőfi Sándor összes költeményei. Eredeti kéziratok és kiadások alapján megjavított harmadik népies kiadás egy kötetben. A költő arczképével. Bp., én., Athenaeum. Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, az elülső tábla belsején és az elülső szennylapon folttal, a címlapon satírozás nyomokkal.
18896.

Rufpreis:
1 800 HUF

Orbók Attila: Így beszélj hazádról! Témák, adatok, feljegyzések és társalgási ötletek gyűjteménye, jó magyaroknak - a magyarokról. Bp., [1942], Singer és Wolfner, 128 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült, javított borítóval.
18897.

Rufpreis:
2 000 HUF

Fazekas Béla - Kovács Endre - Szigetvári Zoltán: Tarokkakadémia. A négyes- és az illusztrált tarokkjáték szabályainak részletes ismertetése és magyarázata. Bp., 1948, Centrum (Szikra-ny.), 268 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, ajándékozási bejegyzéssel.
18898.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Szirmay (Antal), Antonius: Hungaria in parabolis, sive commentarii in adagia, et dicteria Hungarorum, per - -. Budae, 1804. Typis Regiae Universitatis Hungaricae. [8] 174 p. Első kiadás. Kicsit későbbi kopott papírkötésben. Címlap fénymásolat, rézmetszetű címkép hiányzik. A korai magyar közmondáskutatás egyik alapműve nemesi közmondások vizsgálata, művelődéstörténeti megjegyzések, nemzetiségek karaktere, helynevek eredete, stb részben magyar nyelven
18899.

Rufpreis:
8 000 HUF

18900.

Rufpreis:
3 000 HUF

18901.

Rufpreis:
2 000 HUF

Flórián Tibor: Keserű gyökéren. Versek. New York, 1975, Pilvax Publishing Corp. Emigráns kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott kiadói papír védőborítóban. A szerző által DEDIKÁLT példány!
18902.

Rufpreis:
2 000 HUF

Fáy Ferenc: Törlesztő ének. Toronto, 1963, Magyar Figyelő. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos, illusztrált papírborítóval. A szerző által DEDIKÁLT példány!
18903.

Rufpreis:
1 400 HUF

Szedenits Jenő: A kőtábláktól a Kárpátokig. Válogatott írások, elbeszélések és versek. Akron OH, 1991, Buda Publishing Co. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT példány!
18904.

Rufpreis:
1 400 HUF

Baross Endre: Magyar írások. Attila-Könyvtár 1. Bp., 1943., Szalay Sándor-ny. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval.
18905.

Rufpreis:
2 000 HUF

Martine Drai. Il suffit de peu. DEDIKÁLT! Solignac, 1996., Les Bruit des Autres. Francia nyelven. Kiadói papírkötés.
18906.

Rufpreis:
2 000 HUF

Papp Viktor: Muzsika. DEDIKÁLT! Bp., 1935., Gergely R. Kiadói papírkötés. Kiadói papírkötés, a címlapon szakadással.
18907.

Rufpreis:
2 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF