Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 258

Walther von der Vogelweide válogatott versei. Válogatta, összeállította és az utószót írta: Keresztury Dezső. Vizkelety András jegyzeteivel. Fordították Babits Mihály, Illyés Gyula, Keresztury Dezső, Radnóti Miklós, Szabó Lőrinc, Weöres Sándor és mások. Ford. Bp., 1961., Magyar Helikon,(Gyomai Nyomda (régi Kner-ny.), 196 p.+10 (egészoldalas színes képtáblák) t. Első, számozott, bibliofil kiadás. A tipográfiát és a kötést Haiman György tervezte. Kiadói aranyozott, festett illusztrált egészbőr-kötés, szakadt papír védőborítóban, kissé foltos borítóval, jó állapotban. Számozott (394./900) példány.
18836.

Rufpreis:
4 000 HUF
10

Jósika Miklós: Az utolsó Bátori I-III. rész. Pest, 1854., Heckenast Gusztáv, 218+2; 217+1; 233+1 p. Harmadik kiadás. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, az elülső táblán sérülésnyommal, foltos lapokkal.
18837.

Rufpreis:
6 000 HUF

[Cörver Elek (1714-1747)]: Selectae positiones universae philosophiae ex illustrioribus Veterum Recentiorumque Philosophorum placitis [...] Budae, 1746, Typis Veronicae Nottenstein viduae, XVI+85+(2) p. Latin nyelven. Sérült, hiányos kartonált kötésben, a hátsó borító és a gerinc hiányzik, az utolsó 3 lap elvált a fűzéstől. Korabeli tulajdonosi névbejegyzéssel (Ex Libris Antony).
18838.

Rufpreis:
8 000 HUF

Barátságos beszélgetés, melyben egy magának való és egy hazaszerető a hazaszeretetéről együtt beszélgetnek. Ezt az értekezést németül levelekben készítette az egyetlenegy Fridrik burkus király, magyarul pedig e formában kiadta Jámbor János. Budán, 1809, az Universitas betűivel. 43p. Ajánlva nyomtatottan gróf Brunsvik József főtábornok-mesternek, Nógrádmegye főispánjának. Sérült papírborítóban, kissé sérült címlappal, helyenként kissé sérült lapokkal. Ritka!
18839.

Rufpreis:
5 000 HUF

18840.

Rufpreis:
5 000 HUF

'Xenophontos Kyrou Paideia'. Xenophontis Institutio Cyri. Recognovit Ludovicus Dindorfius. Editio tertia emendatior. Lipsiae, 1850., Sumptibus et Typis B. G. Teubneri, XII+336 p. Görög és latin nyelven. Átkötött modern félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, foltos lapokkal, egy lapon jegyzetekkel. A címlapon Moravcsik Gyula (1892-1972) Kossuth-díjas bizantinológus vakdombor névbélyegzőjével.
18841.

Rufpreis:
4 000 HUF

Fazekas Béla - Kovács Endre - Szigetvári Zoltán: Különlenyomat a Tarokkakadémia című tarokkszabálykönyvből (II. könyv). Az illusztrált tarokkjáték szabályainak részletes ismertetése és magyarázata. Bp., [1948], Centrum (Szikra-ny.), 144 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval. A könyv egyik szerzője, Dr. Kovács Endre által DEDIKÁLT példány.
18842.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Rolland, Romain: Michelangelo élete. Ford.: Éber László. Bp., [1919], Révai, 1 (címkép) t. + 221+(3) p. Kiadói aranyozott francia félbőr-kötés, jó állapotban, a gerincen apró sérüléssel. Számozott (53./150) példány.
18843.

Rufpreis:
4 000 HUF

Dr. Kováts Frigyes: Az egyház és állam közt megfejthetetlennek vélt gordiusi tsomó megoldva, vagy a való tudomány diadalán Renan irata döntőleg megtzáfolva vagy az annyi ezer s ezer éveken át, a szellemi téren oly annyira keresett, s a tudósok legnagyobb részétől kivihetlennek vélt böltsek köve szerentsésen feltárva. Pest, 1868, szerzői kiadás (Emich Gusztáv-ny.), 133 p. Kiadói papírkötés, sérült, foltos állapotban, ragasztott gerinccel.
18844.

Rufpreis:
3 000 HUF

Arany János Kapcsos Könyve. Bp., 1982, Akadémiai Kiadó. Első kiadás. Hasonmás kiadás. Kiadói egészbőr kötés, réz kapoccsal, kiadói kopott, kissé sérült kartontokban, a borítón és a gerincen kis kopásnyomokkal. Megjelent 2200 példányban.
18845.

Rufpreis:
2 000 HUF

Cseres Tibor: Here-Báró, Ember fia és farkasa, Fekete rózsa. A szerző, Cseres Tibor (1915-1993) Kossuth-díjas író, a Magyar Írók Szövetsége elnöke (1987-1989) által Thury Zsuzsa (1901-1989) írónő részére DEDIKÁLT példány. Cseres Tibor Munkái. Bp., 1982., Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kopott, kissé szakadt papír védőborítóban.
18846.

Rufpreis:
1 600 HUF
9

May Károly: A fekete táltos. Átdolgozta: Dr. Mikes Lajos. Bp., én., Athenaeum. Átkötött egészvászon-kötés, az elülső illusztrált papírborítót az elülső borítóra kasírozták.
18847.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF