Kopányi György: Garabonciás. Versek. A szerző által DEDIKÁLT példány. Pécs, 1945., Műhely, 64 p. Kiadói papírkötés, a könyvtest kissé elvált a borítótól.
Babay Kálmán: Nádfödeles házak alatt. Falusi történetek a nép számára. Rábai Zsigmond rajzaival. Protestáns Család és Iskola I. évf. 9. sz. Szentgotthárd, 1911., Wellisch Béla, 78+1 p. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
Endrődi Sándor: Anakreoni dalok 1902-1909. Bp., 1910, Franklin-Társulat 1 t.+183 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, sérült, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, kissé sérült lapszélekkel.
Garády Viktor: Tengerparti séták. Bp., 1901, Rákosi Jenő (Budapesti Hirlap-ny.), 239 +(1) p. A fejezetek elején és végén szép könyvdíszekkel illusztrálva. Kiadói dombornyomott, festett egészvászon-kötés, a borítón és néhány lapon kis foltokkal.
[Lermontov, Mihail Jurjevics]: Históriás ének az rettenetös Iván czárrul ifiu testörzöjérül és az vitéz Kalmár Kalasnikovrul. Ó-russiai nyelven szerzette: Lermontov Mikhál. Régi magyarsággal átalhozta: Sztripszky Hiador. Bp., 1924, La Fontaine-Társaság, 1 t. + 23+(1) p. Kiadói tűzött papírkötés.
Kántás Balázs: Szamizdat. Közéleti versek. Készítette: Maczó János. Dunaharaszti, 2013, Nap, 14 p. Kiadói tűzött papírkötés. Megjelent 50 számozott példányban, ebből ez a 3. számú. A szerző által Gyimesi László részére DEDIKÁLT példány.
Krúdy Gyula: A magyar jakobinusok. Bp., 1948, Népszava. A borítólapot, könyvdíszeket és illusztrációkat Janovits István rajzolta. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval.