Deákos költők. Első kötet: Rájnis, Baróti Szabó, Révai versei. Kiadja: Császár Elemér. A Kisfaludy-Társaság Nemzeti Könyvtára XXIII. Bp., 1914. Franklin-Társulat, 351 p.+1 t. Unicus, több kötete nem jelent meg! Kiadói papírkötés, helyenként kissé sérült lapszélekkel.
Kós Károly: Erdély. Kultúrtörténeti vázlat. Kolozsvár, [1937], Erdélyi Szépmíves Céh, Kós Károly szövegközi és egészoldalas linómetszeteivel. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
Márai Sándor: Istenek nyomában. Útirajz. Márai Sándor válogatott munkái. Bp.,(1937.),Révai, 276 p. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kis foltokkal, egyébként jó állapotban.
Váli Éva: Árkos üzenete egy világpolgárnak. Beszélgetés gróf Jankovich-Bésán Andrással életútjáról. (Utak, tájak, emberek 5). Csíkszereda, 2008, Pallas-Akadémia. Kiadói papírkötés. Jankovich-Bésán András által DEDIKÁLT.
Brande, Dorothea: Nyitott szemmel! Ford.: Lányi Miklós és Bárd Gyula. Bp., 1936, Bárd Ferenc és Fia, 151+(1) p. Kiadói egészvászon-kötés, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Gergely Ágnes: Árnyékváros. Válogatott versek. Bp., 1986, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a gerinc és a hátsó borító foltos. A szerző által Thiery Árpád (1928-1995) író, újságíró részére DEDIKÁLT példány.
Szász Béla, ifj.: A mi atyánk. (Bp.), é.n., Anakreon Kiadó. Kiadói műbőr-kötés, jó állapotban. Számozott (3780./4000) példány. + Isten tízparancsolata, modern nyomtatvány, 19,5x13 cm