1959 Zöldhelyi Zsuzsa: Petőfi Chez les Russes. (XIX. éme sécle). DEDIKÁLT! Különlenyomat a Filológiai Közlöny 1959. évi 1-2. számából. Bp., 1959, Akadémiai-ny., 61-84 p. Francia nyelven. Kiadói papírkötés, benne jegyzetlapokkal. + 1962 Dienes András: Perújítás Szendrey Júlia ügyében. Különlenyomat az Irodalomtörténeti Közlemények 1962. évi 3. számából. Bp., 1962., Akadémiai-ny., 307-324 p. Kiadói papírkötés, ajándékozási sorokkal.
Kolligátum, főként filozófiai témájú művekből (6 mű egy kötetben): Péterfy Jenő: Aristophanes; Dr. Yolland Artur: Charles Dickens élete és művei; Szász Károly: Horatius. Élet- és jellemrajz; Szilasi Vilmos: Platon. Tartalom és forma párhuzamossága dialogusaiban; Collins Vilmos: Sophokles. Ford.: Kont Ignácz; Renan Ernő: Spinoza. Ford.: Rácz Lajos. Bp., 1881-1913, Franklin-Társulat. Félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban.
[Czuczor Gergely]: Czuczor költeményei. A költő arcképével és életrajzával. III. köt. Pest, 1858, Heckenast Gusztáv, VIII+(4)+227 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésbe, kissé sérült, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel.