Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 248

Lesznai Anna: Hazajáró versek. Bp., 1909, A Nyugat Kiadása. Korabeli aranyozott, kissé kopott gerincű egészvászon-kötés, az eredeti címlap hiányzik.
19105.

Rufpreis:
2 400 HUF

Lángh Júlia: Egy budai úrilány. Bp., 2003, Magvető. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19106.

Rufpreis:
1 200 HUF

Műrepülés. Szerk:: Zörgő Tibor. Bp., 1984., Magyar Honvédelmi Szövetség. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
19107.

Rufpreis:
1 600 HUF

Friderikusz Sándor: Ez egy tiszta jó könyv. DEDIKÁLT! [Debrecen], 1988., Alföldi-ny. Kiadói papírkötés, kopott borítóval.
19108.

Rufpreis:
1 800 HUF

Kölcsey Antonia: Naplója. Bevezetéssel kiadta Kozocsa Sándor. Dedikált! Bp.1938. Rózsavölgyi 143 l. Kozocsa Sándor dedikációjával! Kiadói papírkötésben, kis sérüléssel
19109.

Rufpreis:
1 600 HUF

Dr. Bartha József - Kuszkó István - Kovách Géza - Kőszegi László: Az Ady-kultusz: magyar öngyilkosság! Bp., 1941, szerzői kiadás (Stephaneum-ny.), 118 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kopott borítóval, sérült, ragasztott gerinccel. A könyv Ady Endre személyét és költészetét bírálta, szélsőjobboldali, antiszemita nézőpontból, amellyel már megjelenéskor vihart kavart. A témával kapcsolatban éles vita folyt az időszakban, a különböző jobb- és baloldali orgánumok ideológiai állásfoglalásuknak megfelelően támogatták, vagy elítélték a művet. A háború után a kötet felkerült az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945/46-ban betiltott, fasiszta és szovjetellenes könyvek listájára.
19110.

Rufpreis:
2 000 HUF
10

Menkó László: Gáncs. (Bp., 1986), szerzői kiadás, 31 sztl. lev. Kiadói illusztrált papírkötés, a borító minimálisan foltos. Menkó László (1938- ) karikaturista által DEDIKÁLT példány.
19111.

Rufpreis:
1 800 HUF

Némethi Lajos: GriMaszk. Versek a színházról. Kaján Tibor rajzaival. Miskolc, 2010, Herendi 2004 Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
19113.

Rufpreis:
4 000 HUF

Balázs Béla: Az igazi égszínkék  Mesék Bp. 1946?. Új Idők. 157 l. 1 sztl. lev. Számos egészoldalas és szövegközti rajzzal. Címlap hiányzik! Kiadói félvászon kötésben, kissé kopott, hátul sérült
19114.

Rufpreis:
1 600 HUF

Shakespeare, William: VI. Henrik király. Ford.: Lőrinczi (Lehr) Zsigmond. Első rész. (Shakespeare Színművei 18.) H.n., é.n. (cca 1870-1890), k.n., (3) p. + 144-253 p. Papírkötésben, foltos borítóval, helyenként foltos lapokkal, kissé sérült lapszélekkel.
19115.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

Q. Horatius Flaccus: Versek. Ford.: Trencséni József. Bp., 1925., Radó István-ny., XXXIV+2 p. Kiadói egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.  A fordító, (Trencsényi-)Waldapfel József (1904-1968) irodalomtörténész, Trencsényi-Waldapfel Imre (1908-1970) klasszika-filológus, műfordító testvére által Hóman Bálint (1885-1951) vallás- és közoktatásügyi miniszter részre DEDIKÁLT példány. "Nagyméltóságú Dr. Hóman Bálint egyetemi tanár úrnak a magyar Horatius-évet inauguráló m. kir. vallás és közoktatásügyi miniszternek mély tisztelettel." Benne Waldapfel József névjegykártyával.
19116.

Rufpreis:
2 000 HUF

Jámbor Mike: Prohászka Ottokár természetszemlélete. Pannonhalmi Füzetek 12. Pannonhalma, 1932, k.n. (Bp., K. M. Egyetemi Ny.), 53+(3) p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval.
19117.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF