Kölcsey Antonia: Naplója. Bevezetéssel kiadta Kozocsa Sándor. Dedikált! Bp.1938. Rózsavölgyi 143 l. Kozocsa Sándor dedikációjával! Kiadói papírkötésben, kis sérüléssel
Dr. Bartha József - Kuszkó István - Kovách Géza - Kőszegi László: Az Ady-kultusz: magyar öngyilkosság! Bp., 1941, szerzői kiadás (Stephaneum-ny.), 118 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kopott borítóval, sérült, ragasztott gerinccel. A könyv Ady Endre személyét és költészetét bírálta, szélsőjobboldali, antiszemita nézőpontból, amellyel már megjelenéskor vihart kavart. A témával kapcsolatban éles vita folyt az időszakban, a különböző jobb- és baloldali orgánumok ideológiai állásfoglalásuknak megfelelően támogatták, vagy elítélték a művet. A háború után a kötet felkerült az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945/46-ban betiltott, fasiszta és szovjetellenes könyvek listájára.
Balázs Béla: Az igazi égszínkék Mesék Bp. 1946?. Új Idők. 157 l. 1 sztl. lev. Számos egészoldalas és szövegközti rajzzal. Címlap hiányzik! Kiadói félvászon kötésben, kissé kopott, hátul sérült
Shakespeare, William: VI. Henrik király. Ford.: Lőrinczi (Lehr) Zsigmond. Első rész. (Shakespeare Színművei 18.) H.n., é.n. (cca 1870-1890), k.n., (3) p. + 144-253 p. Papírkötésben, foltos borítóval, helyenként foltos lapokkal, kissé sérült lapszélekkel.
Q. Horatius Flaccus: Versek. Ford.: Trencséni József. Bp., 1925., Radó István-ny., XXXIV+2 p. Kiadói egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel. A fordító, (Trencsényi-)Waldapfel József (1904-1968) irodalomtörténész, Trencsényi-Waldapfel Imre (1908-1970) klasszika-filológus, műfordító testvére által Hóman Bálint (1885-1951) vallás- és közoktatásügyi miniszter részre DEDIKÁLT példány. "Nagyméltóságú Dr. Hóman Bálint egyetemi tanár úrnak a magyar Horatius-évet inauguráló m. kir. vallás és közoktatásügyi miniszternek mély tisztelettel." Benne Waldapfel József névjegykártyával.