Thury Zsuzsa: Két asszony. A szerző által Illés Béla (1895-1974) kétszeres Kossuth-díjas író, újságírónak DEDIKÁLT! Bp., 1942, Révai. Kiadói vászonkötésben, kissé foltos borítóval, kissé sérült kötéssel, helyenként foltos lapokkal.
Szabó Dezső: Mesék a kacagó emberről és három elbeszélés. Bp., 1919. Táltos, 134+(2) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel.
Liszt Ferenc árvízi hangversenyei Bécsben 1838/9. Walter Teréz (Pulszky Ferencné) naplójából. Ford. Csuka Béla. Bp., 1941, Offician). Kiadói papírkötés, felvágatlan példány, borítón éleinél kissé foltos.
Prévost, Marcel: Juliette házassága. Ford.: Dr. Rózsa Géza. Bp., 1898, Sachs és Pollák Könyvkereskedése a "Pannoniához" (Márkus Samu-ny.), 112 p. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült borítóval és gerinccel, sérült lapszélekkel.