Hugo M. Enomiya - Lassale, S.J.: Zen. Út a megvilágosodáshoz. Bevezető és útmutatás. Ford.: Marghescu Sándor. Szentendre, 1995., Medio. Kiadói papírkötés
Polner Zoltán 2 műve, a szerző által DEDIKÁLTAK: Táncoltató.; Farsangi kakas. Bp.-Szeged,1977-1998.,Magvető - Szerzői. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban és Kiadói papírkötés.
József Attila: Hazám. Juhász Ferenc előszavával, Csernus Tibor rajzaival, Bp., 1956, Szépirodalmi Könyvkiadó, 53+(3) p. + 8 (kőnyomatok) t. Egyetlen, könyvgyűjtők számára készült bibliofil kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, a gerincen apró kopásokkal. Számozott (1416./2000) példány.
Dudich Endre: A magyar állatnevek kérdése. DEDIKÁLT! Különlenyomat. A MTA Biológiai Csoportjának Közleményei II. köt. 2. sz. Bp., 1958, Akadémiai-ny., 157-191 p. Kiadói papírkötés
[Machiavelli, Niccolo] Machiavelli Miklós: Értekezések Titus Livius Romai történeteinek X. első könyve fölött. Magyarította: Pados János. Pest, 1862, Lauffer és Stolp (Gyurian József-ny.), XVI+(2)+517+XI p. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói papírkötés, helyenként kissé foltos lapokkal.
Illyés Gyula: Puszták népe. Bp., [1936], Nyugat (Hungária-ny.), 287+(1) p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón és a gerincen kisebb sérülésekkel, kopásnyomokkal; belül nagyrészt jó állapotban, ex libris-szel, az utolsó két lapon korabeli, tollal írt bejegyzéssel (a könyvről írt kritika, vélemény).