Czuczor Gergely összes költői művei. Első teljes kiadás. Életrajzzal és jegyzetekkel ellátva. Sajtó alá rendezte: Zoltvány Irén. I-III. köt. Bp., 1899, Franklin-Társulat, 1 t. + 331+(1) p., 1 t. + 278 p., 1 t. + 335 p. Átkötött, modern félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban.
Kovács Imre - Kiss Tamás: Szembe a széllel. Versek. Debrecen, 1934, Közlöny (Beke Zoltán Könyv- és Lapkiadóvállalata), 77+(3) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel. Kiss Tamás (1912-2003) József Attila-díjas költő, író, műfordító, lapszerkesztő első verseskötete. A Nyugat harmadik nemzedékébe tartozó költő pályafutása - akinek versét a Nyugat folyóiratban Babits Mihály mutatta be először - egy évben indult Weöres Sándorral (Hideg van. Versek. 1934.), akivel barátok lettek, s új verseiket egymásnak kölcsönösen elküldték. A költő 1972-től Debrecen város díszpolgára, Kobzos Kiss Tamás (1950-2015) Kossuth-díjas és Liszt Ferenc-díjas énekes, hangszeres zenész, zenetanár édesapja. A kötet nagyon ritka, eddig mindössze egy árverésen szerepelt!
Hamlet. (A szegedi bemutató századik évfordulójára). Szerk.: Paku Imre. Szent-Györgyi Albert előszavával. Az Egyetemi Színjátszó Társaság ismertető füzetei 1. Szeged, 1941, Városi Nyomda és Könyvkiadó Rt., 73 p. + 4 (kétoldalas) t. Fekete-fehér fotókkal, hirdetésekkel. Átkötött műbőr-kötésben.