József Attila összes művei. I-III. köt. (Kritikai kiadás). Sajtó alá rendezte: Szabolcsi Miklós, Waldapfel József. Bp., 1952-1958, Akadémiai Kiadó. Első kritikai kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, a borítókon néhány kis sérüléssel, összességében jó állapotban.
Karinthy Frigyes összegyűjtött művei 14 kötete: Görbe tükör; Heuréka; Utazás Faremidóba, Capillária, Kötéltánc; Mennyei riport, Utazás a koponyám körül; Nem mondhatom el senkinek; Jelbeszéd 1-2; Így írtok ti 1-2.; Címszavak a Nagy Enciklopédiához 1-2., Idomított világ 1-2., Szavak pergőtüzében. Bp.,1975-1984,Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
[Dante Alighieri (1265-1321)] Dante Komédiája I. rész: A pokol. Ford.: Babits Mihály. Bp., 1913., Révai,(Pallas-ny.),4+332 p.+ XII t. Tizenkét régi kép hasonmásával, Zádor István könyvdíszével. Babits Mihály nyomtatott soraival. Kiadói aranyozott egészvelúr-kötés,aranyozott felső lapélekkel, kopott, foltos borítóval, a gerincen egészen kis sérüléssel, néhány ceruzás aláhúzással, bejelöléssel, az elülső tábla belsején sérülésnyommal.
Kisfaludi Kisfaludy Károly minden munkái. I-IV. köt. [Két kötetbe kötve.] A Kisfaludy-Társaság megbízásából. Szerk.: Toldy Ferenc. Pest, 1859., Heckenast Gusztáv, 1 t.+200, 218 p.; 228; 212+1 p. Ötödik öszves kiadás. Korabeli átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, intézményi bélyegzőkkel, a II. kötetben az elülső szennylap szakadt, laza fűzésekkel.
Közhasznu esmeretek tára a' Conversations-Lexicon szerént Magyarországra alkalmaztatva. 10. kötet Q-Snyders. Pesten, 1834, Wigand Otto. Korabeli enyhén kopott félbőr sorozatkötésben, festett lapélekkel, címlap, első néhány és utolsó néhány lap kissé foltos, máskülönben jó állapotban.
Révai Nagy Lexikona I-XXI. kötet. (Teljes!) Szekszárd, 1989-1996, Szépirodalmi-Babits Könyvkiadó. Hasonmás kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban. Kizárólag személyes átvétel. Nem postázzuk!
Kubáss Marianna: Vakáció a Balaton fenekén. Nemes Török János rajzaival. Bp., 1940., Athenaeum, 117+1 p. + 3 (színes táblák) t. Fekete-fehér illusztrációkkal és 3 színes táblával. Kiadói kopott félvászon-kötés, foltos, a hátsó borítón a papír sérült, néhány ceruzás aláhúzással, bejelöléssel.