Balassa József: Csokonai Budapesten avagy a mai magyar irodalom. Bp., 1927, Általános Ny., 227 p. A borító Byssz Róbert munkája. Kiadói papírkötés, nagyrészt felvágatlan lapokkal, az első 16 oldal elvált a fűzéstől.
Bonkáló Sándor: Az orosz irodalom története. I-II. köt. Bp., [1924], Athenaeum, 203 p., 210 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült borítókkal.
Aniszi Kálmán: Oldott kéve. A szerző, Aniszi Kálmán (1939-) író, esszéíró által Somos Béla (1938-?) író, költő, pedagógus részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2003., KÖZDOK. Kiadói papírkötés, az elülső szennylap foltos, kissé kopott borítóval.
William J. Locke: Pujol Arisztid vidám kalandjai. Ford.: Reichard Piroska. Bp.,[1928],Dick Manó, 247 p. Kiadói aranyozott, art-deco egészvászon-kötés, a kötéstáblán belsején és a szennylapokon art-deco papírborítással, kissé kopott borítóval, a gerincen felső részén a vászonon kis sérüléssel.
Kállay Miklós: A magyar irodalom története. (Miniatűr kiadás). I-III. köt. (egy kötetben). Bp., é.n., Fővárosi Könyvkiadó, 96+66+61 p. A címlap és a fejlécek Galambos Margit munkái. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, néhány kissé foltos lappal.
Karinthy Frigyes: Betegek és bolondok. Elbeszélések. Bp., 1946, Új Idők (Singer és Wolfner), 244 p. Kiadói félvászon-kötés, egy lapon folttal és kisebb szakadással, egyébként jó állapotban.
Bakacsi Ernő: Szívdobbanás.+ Lángoló tavasz. A szerző által Somos Béla (1938-1?) író, költő, pedagógus részére DEDIKÁLT példányok. Bp., 2010-2012.,Hungarovox. Kiadói papírkötések.
Magányos csillag. In memoriam Erdélyi József. Vál., szerk., összeáll.: Medvigy Endre. Az összeállító, Medvigy Endre (1948-) József Attila-díjas irodalomkutató által Somos Béla (1938-?) író, költő, pedagógus részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2006., Nap Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
Szabó Ferenc: Jelek az éjszakában. Tanulmányok és új versek. A szerző által DEDIKÁLT példány. Róma, 1983., Tip. Ugo Detti. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés.