Karsai Elek: A budai Sándor-palotában történt. 1919-1941. Bp., 1967, Táncsics Könyvkiadó. Harmadik kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, a gerincen kisebb folttal, sérült kiadói papír védőborítóban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Eddy Bauer: The History of World War II. Sydney, 1979., Book for Pleasure. Angol nyelven. Fotókkal gazdagon illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban.
Diószegi György, Gáti József: A Multitude of Spectacles. Hungary's Role in the History of World Exhibitions. Ford.: Agnes Scott. Bp., 1992, B+V. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Christiane Desroches-Noblecourt: Tutanhamon. Egy fáraó élete és halála. Bp., 1967, Corvina. 2. kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötés, javított gerinccel, volt könyvtári példány.
Vörös Győző: Taposiris Magna 1998-2004. Alexandriai magyar ásatások. Budapest , 2004, Egyiptomi Magyar Ásatások Baráti Köre, 224 p. Kiadói keménypapír kötés. Számos fotóval. Borítón apróbb sérüléssel.
Bayer Zsolt: 1956 ",,,hogy legyen jel". Bp., 2000, XX. Század Intézet. Fekete-fehér képekkel, az 1956-os forradalom idején készült fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben.
Sorsdöntések. A kiegyezés - 1867. A trianoni béke - 1920. A párizsi béke - 1947. Összeáll., szerk., az előszót és a magyarázó jegyzeteket írta: Gerő András. Bp.,Göncöl. Kiadói kartonált papírkötés. Szép állapotban.
Panyik István- Sellei Sarolta: Kréta. Mükéné. Trója. Szabó Miklós tanulmányával és képmagyarázataival. Bp, 1980, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Fekete-fehér és színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.