Szita Szabolcs: Együttélés, üldöztetés, népirtás. A cigányság a Kárpát-medencében a második világháború idején. [1939-1945.] Bp.,2010.,(Sopron, Hillebrand-ny.) Fekete-fehér szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Jósa András régészeti és múzeumi vonatkozású hírlapi cikkei. /1901-1907./ Szerk. és gyűjtötte: Csallaány Dezső. Jósa András Múzeum kiadványai 5. Nyíregyháza, 1968, Szabolcs-Szatmár M. Tanács. Kiadói papírkötés. Megjelent 320 példányban. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.
Görgey Artúr élete és működése Magyarországon. Katalógus. Szerk.: Simon V. Péter. Bp., é. n., Magyar Nemzeti Múzeum. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. A címlapon Barabás Miklós krétarajza. Példányszám: 3000. Papírkötésben, jó állapotban.
Salamon Konrád: A harmadik út kísérlete. Bp., 1989., Eötvös. Kiadói papírkötés. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzéseivel és jegyzeteivel papírlapokon.
Bíró Zoltán: Saját út. Bp., 1988., Eötvös. Kiadói papírkötés. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzéseivel és jegyzeteivel papírlapokon.
Nékám Lajosné: Régi magyar patikák. Bp., 1971, Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 2850 példányban.
Plébiscite et Histoire, Le Hongrois ne Revendiquent que les Territoires ou il sont Autochtones, A Nouvelle Revue de Hongrie melléklete, Bp, 1938, Société de la Nouvelle Revue de Hongrie, francia nyelven, térképekkel, papírkötésben
Erdélyi István, Sugár Lajos: Ázsiai lovas nomádok. Régészeti expedíciók Mongóliában. Bp., 1982., Gondolat. Gazdag fekete-fehér kissé kopott kiadói papír védőborítóban.