Fehér Bence: Lexicon epigraphicum Pannonicum. Continens omnia verba Latine scripta inscriptionum Pannonicarum publici iuris factarum. Collegit et descriptionibus illustravit Benedictus Fehér. Bp., 1998, Enciklopédia Kiadó. Latin és angol nyelven. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, jó állapotban.
Béla király névtelen jegyzőjének könyve a magyarok tetteiről. Ford.: Szabó Károly. [Kecskemét, 2005], Print 2000 Nyomda Kft. 1860-as kiadás reprint kiadása. Kiadói papírkötés.
Dr. Karácsonyi János: A magyar nemzetségek a XIV. század közepéig. III. köt. első fele. Bp., 1901, Magyar Tudományos Akadémia, 254+(1) p. Oldalszámozáson kívül kihajtható mellékletekkel. Kiadói papírkötés, sérült, javított, a borítón kisebb hiány.
Lucian Boia: A román kommunizmus különös története (és szerencsétlen következményei.) Cluj-Napoca, 2017,Koinónia. Kiadói papírkötés, egy helyen bejelöléssel.
Bevilaqua Borsody Béla: Német maszlag. I. Othotól Adolf Hitlerig. 972-1945. Bp., 1945., Magyar Téka. Kiadói papírkötés, kopott, szakadt, kissé sérült borítóval, a gerincen javítással, részben felvágatlan lapokkal.
Kisfaludy László: A kisfaludi Kisfaludy család története. Régi magyar családok 2. Debrecen, 2004, Hajdú-Bihar Megyei Múzeumok Igazgatósága. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
Gracza György: Kossuth Lajos élete és működése. Cserépy Árpád, Homicskó Athanáz, Kiss Lajos, Markt L., Nemes Mihály és Szemlér Mihály rajzaival. Bp., 1893. Budapest. 2 sztl. lev. 230p. 1 sztl. lev. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói, sérült papírkötésben. Felvágatlan.