Mátyás és a humanizmus. Szerk.: Csukovits Enikő. Nemzet és Emlékezet. Bp., 2008, Osiris, 702 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Franz Helbing: Die Tortur. Geschichte der Folter im Kriminalverfahren aller Völker und Zeiten. I. Band. Vom Altertum bis zur Reformation. II. Band: Von der Reformation biz zur Gegenwart. Berlin,én.,J. Gnadenfeld&Co., VII+266+2;4+266+2 p. Német nyelven. Szövegközti illusztrációkkal. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kissé kopott
Horváth János: Az 1905/6. évi vármegyei ellenállás története. Bp., ,"A Vármegye",(Wodianer F. és Fiai),2+IV+2+478+2 p. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, pótolt gerinccel, kopott, foltos borítóval.
Nádasdy Mausoleum. (Mausoleum Regni Apostolici Regum et Ducum. Mausoleum potentissimorum ac gloriosissimorum regni apostolici regum & primorum militantis Ungariae ducum.) Norimbergae, 1664., Apud Mich. & Joh. Fried. Endter.)Rózsa György tanulmányával. Bibliotheca Hungarica Antiqua XXIV. Bp., 1991., Akadémiai Kiadó. Kísérőfüzettel. Fakszimile kiadás. Kiadói műbőr-kötés, foltos lapokkal.
Aranykorszak? A Ceauşescu-rendszer magyarságpolitikája 1965-1974. Összeáll. és a bevezető tanulmányt írta: Novák Csaba Zoltán. Források a Romániai Magyarság Történetéhez. Csíkszereda, 2011., Pro-Print. Kiadói kartonált papírkötés.
Rákóczi album. II. Rákóczi Ferenc és kurucai. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. [Bp.,1904., Hornyánszky Viktor-ny.,140 p. 10 (a táblák előtt feliratozott hártyapapírral) t. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói festett, dombornyomású, kiadói egészvászon-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, kis foltokkal, az egyik hártyapapír szakadt.
Napoleon album. I. Napoleon élete és kora, írók tanulmányaiban, festőművészek festményeiben és rajzaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., [1912], Pesti Napló (Hornyánszky-ny.), 160 p + 12 t. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.