Veress Endre: Carillo Alfonz jezsuita-atya levelezése és iratai (1591-1618). Magyar Történelmi Emlékek - Monumenta Hungariae Historica. Első osztály: Okmánytárak. 41. köt. Bp., 1943, Magyar Tudományos Akadémia, LXIII+487+(1) p. Átkötött félvászon-kötés.
1848-1849. évi iratok a nemzetiségi megbékélésről. Ortutay Gyula. [Bp.], 1949. Magyar-Román Társaság - Magyar-Jugoszláv Társaság, (Első Kecskeméti Hírlapkiadó és Nyomda Rt.), XVI+218 p.+6 t. Átkötött modern félbőr-kötés, intézményi bélyegzőkkel.
Lukács György: Trianon után I. köt. Beszédek nemzetközi kongresszusokon és konferenciákon. Bp., 1927, Pantheon, 212 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, 'Országos Kaszinó Könyvtárából' ex libris-szel, intézményi bélyegzőkkel.