1903 Jósa András (1834-1918) Nyílt levél Görömbey Péter barátomhoz, 24 p. hn., nyn. Papírkötés. Ritka! Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus jegyzeteivel számos papírlapon.
Kiss Mihály: Történelmi gyöngyök. Gyűjté s betűrendes sorba raká - - unitárius esperes és árkosi pap. Kolozsvártt, 1863, Stein János,(Ev. Ref. Főtanoda-ny.),542+2 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, az elülső táblán hosszanti törésnyommal, foltos lapokkal.
1943 U.-vitamin. Úttörők és vezetők számára. Összeáll.: Kertész László. Munkásifjú Könyvtár 5. sz. hn., 1943., KIOE Sokszorosító Alap, 60 p. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón és az utolsó lapon kis hiánnyal.
Balanyi György: A magyar nemzet története. A Szent Imre jubileum alkalmából. Bp., 1930, Szent István-Társulat, 80+(1) p. + 2 t. (kihajtható térkép). Kiadói papírkötés, sérült, javított.
Charles Gati: Füstbe ment tömb. A szerző, Charles Gati (1934-) által által Baczoni Gábor történész részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1991., Századvég-Atlanti Kiadó. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
Acsády Ignácz: Széchy Mária. 1610-1679. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (I. évf. 3. köt.) Bp., 1885., Méhner Vilmos, (Franklin-ny.), 4+268 p. + 10 (képtáblák, közte két színes, egy két oldalas színes, egy kihajtható. Két hasonmás, amiből egy kihajtható) t. Javított egészvászon kötésben
Nagy Imre: A magyar nép védelmében! H.n.,1957, Forradalmi Tanács. 235 p. Emigráns kiadás. Félvászon papírborítóban, foltos. Több lapon tollas jelölésekkel.