Pethő Sándor: Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. Bp., 1925, Enciklopédia. Második kiadás. Kiadói egészvászon kötés, A gerinc szakadozott, kissé laza kötés.
Pótó János: Az emlékeztetés helyei. Emlékművek és politika. A szerző által által Sümegi György (1947-) művészettörténésznek dedikált! Bp., 2003, Osiris. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
II. világháborúval kapcsolatos könyvek: Fehér Lajos: Harcunk Budapestért Bp., 1945. Szikra, Darvas József? Város az ingoványon, Bp., 1949. Szikra, Kivel mi történt. Riportlexikon a sorsforduló szereplőiről és vértanuiról. Sérült lapokkal., Tóth Sándor: A szövjet hadsereg felszabadító hadműveletei hazánkban. Bp., 1955. Szikra. Kiadói papírkötés. Nagyrészt jó állapotban
Marija Makarovic: Slovenska ljudska nosa. Ljubljani, 1971,Zalozba Centralnega zavoda za napredek gospodinjstva. Szlovén nyelven. Mellékletekkel. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt, javított papír védőborítóban.
Acsády Ignác: A Rákócziak kora. Magyarország története I. Lipót és I. József korában. ˛[Magyar Nemzet Története sorozat 7. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1898, Athenaeum], 684 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, nagyrészt felvágatlan lapokkal.