Ladislas Makkai: Contributions a L'Histoire des Établissements Danubiens. Paris, 1945, Les Presses Universitaires de France, francia nyelven, papírkötésben + Zoltán I. Tóth: Biographie d'une Frontiere, LA formation du "Partium", Paris, 1946, Les Presses Universitaires de France, francia nyelven, papírkötésben
Magyar Kálmán (szerk.): Vallomások... Fogolynapló..Magyar sors (1944-1957) I. Kaposvár, 1992, Magyar Nemzeti Történeti Társaság. 116 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötésben.
Holub József: A magyar alkotmánytörténelem vázlata. I. köt.: Középkor. Első füzet. Pécs, 1943, szerzői magánkiadás, 105 p. Kiadói papírkötés, a borítón néhány kisebb folttal.
Louis Bertrand: Spanyolország története. Fordította Rónai Mihály András. A függeléket írta Passuth László. Bp.,én., Athenaeum. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötés.
Elek István, Lezsák Sándor, Márton Gyöngyvér (szerk.): Írók az írószövetség történetéről (1982-83). Lakitelek, 2016, Antológia. Fekete-fehér képekkel, fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Veronica Ions: Welt der Mythen. Freiburg,1976,Herder. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.