Dr. Karácsonyi János: A magyar nemzetségek a XIV. század közepéig. III. köt. első fele. Bp., 1901, Magyar Tudományos Akadémia, 254+(1) p. Oldalszámozáson kívül kihajtható mellékletekkel. Kiadói papírkötés, sérült, javított, a borítón kisebb hiány.