Eduard Fuchs: Az erkölcsök története az újkorban I-III. köt. I. köt.: A renaissance. II. köt.: A gáláns kor. III. köt.: A nagy forradalomig. Bp., 1912, Uj Irodalmi. Első magyar kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzőkkel, egy-két kijáró lappal.
Johan Huizinga: A középkor alkonya. Az élet, a gondolkodás és a művészet formái Franciaországban és Németalföldön a XIV. és XV. században. Bp., 1976, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, fehér papír védőborítóban.
J. Toman-J. Felix-K. Hísek: A természet képekben. Környezetünk növény- és állatvilága. Bp.,1981,Natura. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
"Lesz magyar újjászületés" Az új élet hétköznapjai. 1944. szept. 1-1945. május 1. Vál. és szerk.: Pór Edit és Vásárhely Miklós. Bp.,1975,Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Annelie és Andrew Thorndike: Az orosz csoda. F. Solti Erzsébet fordítása. H.n., 1967, Kozmosz Könyvek. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Kartonált papírkötésben, szakadozott és foltos papír védőborítóban, helyenként foltos lapokkal.
A nagybirtokos arisztokrácia ellenforradalmi szerepe 1848-49-ben. II. kötet. Iratok .1848. március 15.- 1949. március 4. Összegyűjtötte és szerkesztette: Andics Erzsébet. Bp, 1952, Akadémiai Kiadó. Félvászon kötésben, karcos, megviselt állapotban.
Kosáry Domokos: Bevezetés Magyarország történetének forrásába és irodalmába. I.-III köt. MTA Történettudományi Intézet. Bp., 1951-1958, Közoktatásügyi Kiadóvállalat, Művelt Nép és Bibliotheca. Félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példányok, I. kötet előzéklapja szélén kisebb hiánnyal, III. kötet néhány lapja jobb felső sarkában sérült.
Donáth Ferenc: Demokratikus földreform Magyarországon 1945-47. A szerző, Donáth Ferenc (1913-1986) politikus, agrártörténész által dedikált! Bp., 1969, Akadémiai. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítón apró szakadással.
Helyünk Európában. Nézetek és koncepciók a 20. századi Magyarországon. I-II. kötet. Válogatta és szerkesztette: Ring Éva. A bevezető tanulmányt írta: Berend T. Iván. Bp, 1986, Magvető. Egészvászon kötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.