Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 242

15699.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Alexander Sixtus von Reden: Az Osztrák-Magyar Monarchia. Történelmi dokumentumok a századfordulótól 1914-ig. Bp. - Salzburg, 1989, Széchenyi Kiadó - Druckhaus Nonntal Bücherdienst. Kiadói aranyozott műbőr kötésben, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15700.

Rufpreis:
800 HUF

Asztalos Miklós - Pethő Sándor: A magyar nemzet története ősidőktől napjainkig. Bevezetéssel ellátta: Szekfű Gyula. Bp.,1933, Lantos. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval.
15701.

Rufpreis:
3 000 HUF

Habsburg lexikon. Szerk. Brigitte Hamann, Szmodits Anikó. Fordították többen. Bp., 1990, Új Genius Kiadó. Kiadói műbőr kötés, kiadói papírkötésben, az elülső szennylapon szakadással, egyébként jó állapotban.
15702.

Rufpreis:
800 HUF

Letűnt civilizációk nyomában. Ford.: Németh Anikó. Szerk.: Fabio Bourbon, Valeria Manfert De Fabianis. Pécs,1998, Alexandra. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
15703.

Rufpreis:
800 HUF

Stegna Lajos: Térképtörténet. Bp., 1983, Tankönyvkiadó. Harmadik, átdolgozott kiadás. Kiadói kartonált papírkötésben, kopott borítóval.
15704.

Rufpreis:
800 HUF

Ecsedy Andorné-Gáliczky Éva: Történelem-forradalom. Bibliográfiai kalauz a magyar munkásmozgalom történetének tanulmányozásához. II. köt.: 1919. aug. 1. - 1968. dec. 31. Készítette: - -. Szerk.: Gáliczky Éva. a hely és névmutatót összeállította: Szecsődi Jánosné. Bp., 1969., Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár, 625 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.   Az egyik készítő, a könyv szerkesztője, Gáliczky Éva (1931-1984) bibliográfus által Jemnitz János (1930-2014) történész, az MTA Történettudományi Intézetének főmunkatársa részére dedikált példány.
15705.

Rufpreis:
800 HUF

Marx György: A marslakók érkezése. Magyar tudósok, akik nyugaton alakították a 20. század történelmét. Bp.,2000,Akadémia Kiadó. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés.
15706.

Rufpreis:
800 HUF

Vázsonyi Vilmos beszédei és írásai I-II. A két kötettben foglalt beszédeket, írásokat összegyűjtötte és korrajzi bevezetésekkel, kisérő jegyzetekkel ellátva, sajtó alá rendezte: Dr. Csergő Hugó és Balassa József. Előszót írt a műhöz: Apponyi Albert, Esterházy Móric,és Bárczy István. Vázsonyi Vilmos életrajzát: Pakots József, a zárószavát Dr. Vázsonyi János írta. Bp., 1927, Országos Vázsonyi-Emlékbizottság. Kiadói kissé kopottas aranyozott félbőr kötés.
15707.

Rufpreis:
2 800 HUF

Kreith Béla: II. Rákóczy Ferencz és korának története a legjobb kutfők nyomán. Szerk.- - Bp., 1905., Athenaeum, 1 (címkép) t. 56 p.+ 28 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
15708.

Rufpreis:
800 HUF

15709.

Rufpreis:
800 HUF

Tóth Sándor: Hellas ege alatt. Művelődéstörténeti elbeszélések és rajzok Perikles korából az ifjúság számára. Bp., 1897., Singer és Wolfner,2+ 311+9 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egy lapon hiánnyal (145/146 p.) tulajdonosi- és névbejegyzéssel.
15710.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF