1949 A dolgozó nép alkotmánya. Rákosi Mátyás beszéde az Országgyűlésben. A Magyar Népköztársaság alkotmánya. Bp., 1949, Szikra. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Heltai Gáspár: A részegségnek és tobzódásnak veszedelmes voltáról való Dialogus. Az 1552. évi kiadás hasonmás kiadása. Sajtó alá rendezte: Stoll Béla. Bp., 1951., Közoktatásügyi Kiadóvállalat. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Glant Tibor: Kettős tükörben. Magyarország helye az amerikai közvéleményben és külpolitikában az első világháború idején. Amerika tegnap és ma sorozat. Debrecen, 2008, Debreceni Egyetem- Kossuth Egyetemi Kiadó. Papírkötésben, jó állapotban. Volt könyvtári példány.
Dienes István: Über neuere ergebnisse und aufgaben unserer archaologischen erforschung der landnahmezeit. Dienes István munkájának német nyelvű különlenyomata. (különlenyomat a Móra Ferenc Múzeum évkönyve 1964-65. évi kötetéből). Szeged, 1965, k.n. Papírkötésben, ajándékozási sorokkal.
Ludassy Mária: A trón, az oltár és az emberi jogok. Katolikus, és liberális gondolkodók a restauráció korabeli Franciaországban. Gyorsuló idő. Bp.,1984,Magvető. Kiadói papírkötés.
Batár Attila: A történelem, mint tervező. Egy bécsi utca - a Mökersteig. Lucien Hervé képeivel. Wien-Bp.,2001., Mölker Verlag-N&n. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.