Simon Singh: Kódkönyv. A rejtjelezés és rejtjelfejtés története. Ford.: Szentgyörgyi József. Bp., 2007, Park. Harmadik kiadás. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, a gerinc kissé deformált.
Sinclair McKay: A Bletchley Park titkos élete. A második világháború kódfejtő központja, ahol az Enigmát megfejtették. Ford.: Bihari György. Bp., 2013., Gabo. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Pintér István et al.: Ez történt. Cikksorozat az 1956-os ellenforradalomról. Bp., 1981, Népszabadság/Kossuth. 94 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. + Ellenforradalmi erők a magyar októberi eseményekben. I. kötet. Bp., é.n., Magyar Népköztársaság Minisztertanácsa Tájékoztatási Hivatala. 63 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kissé sérült kiadói papírkötés, kissé foltos, szakadt, hiányos borítóval.
Demokratikus köztársaságok Magyarországon. Történeti album. Szerk.: Feitl István, Gellériné Lázár Márta, Kende János. Bp.,2007,Napvilág. Kiadói kartonált papírkötés.
Kossuth Emlékalbum. Kossuth Lajos halála, temetése és mauzoleumának felavatása. Szerk.: Dr. Kovács Dénes. A "Budapest" ajándéka előfizetőinek. Bp., 1910,"Budapest", 231 p. Fekete-fehér képekkel, fotókkal, valamint három színes műmelléklettel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Hermann Rauschning: Hitler bizalmasa voltam. Laczkó Géza fordítása. A borítólap Hámori György munkája. (Bp.,1945,)Körmendy Kiadó, (Hungária Rt.-ny.), 372 p. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a papírborítón és védőborítón kis szakadással, jó állapotban. Hermann Rauschning (1887-1982) könyvének eredetije 1939-ben jelent meg Párizsban. Szerzője korábban Danzig Szabad Város szenátusának elnöke volt, és Hitler legbelső köréhez tartozott. A diktátor nyíltan beszélt előtte terveiről, azok gyökereiről és a megvalósításuk után tervezett világrendről. Rauschning, miután szakított a nácizmussal, ezzel a könyvvel próbálta meg felhívni a figyelmet a Führer szándékaira, de elkésett: a német csapatok akkor már Lengyelországban meneteltek. A mű 1940-ben jelent meg Svájcban. Első magyar nyelvű kiadás.