Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 242

Tompos Lilla: Az Esterházyak számadásai és textilszámlái a XVII. századból. A Magyar Nemzeti Múzeum Művelődéstörténeti Kiadványa. Bp., 2000, a Magyar Nemzeti Múzeum kiadása. Megjelent 700 példányban. Kiadói papírkötés, jó állapot.
15747.

Rufpreis:
1 600 HUF

Ihász István (szerk.): Emlékek az Újhazából az Óhazába. Az amerikai magyarság adományai a Magyar Nemzeti Múzeumban. Bp., 2004, Magyar Nemzeti Múzeum. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15748.

Rufpreis:
1 600 HUF

Gát Eszter-Körmöczi Katalin (szerk.): Széchenyi (Magyar Nemzeti Múzeum konferenciafüzetek I.). Sopron, 1991, K.n. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15749.

Rufpreis:
1 600 HUF

A koronázási jelvények okmányai. Szerk.: Szvitek Róbert József, Tóth Endre. Bibliotheca Humanitatis Historica. Bp., 2003., Magyar Nemzeti Múzeum. Készült 600 példányban. Kiadói papírkötés.
15750.

Rufpreis:
2 800 HUF

Féja Géza: A régi magyarság. A magyar irodalom története a legrégibb időktől 1772-ig. Pozsony/Bratislava, én., Tátra. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos gerinccel.
15751.

Rufpreis:
1 000 HUF

Kun Szabó Ferenc: És ég az oltár. Széchenyi István életműve. Bp, 1984, Szépirodalmi Könyvkiadó. Második kiadás. Papírkötésben, jó állapotban.
15752.

Rufpreis:
800 HUF

Horváth József-Nemes János-Pintér István-Szabó László: Az utolsó felvonás. Bp., 1958., Zrinyi. Kiadói papírkötés.
15753.

Rufpreis:
1 000 HUF

Apor Péter: Metamorphosis Transylvaniae. (Erdély változása). Téka sorozat. Előszóval és jegyzetekkel ellátta Kócziány László. A szöveget gondozta Lőrinczy Réka. Bukarest, 1978, Kriterion. Kissé kopott, kartonált papírkötésben, de egyébként jó állapotban.
15754.

Rufpreis:
1 000 HUF

dr. Kende Péter: A Viktor. Bp., é.n. Kende art. Kiadói papírkötésben.
15755.

Rufpreis:
1 000 HUF

Kocsis István: Széchényi. A szakrális fejedelem. A szerző, Kocsi István (1940-) által az Ulmi Magyar Kultúregyesületnek dedikált! Bp., 1999, Püski. Kiadói papírkötés.
15756.

Rufpreis:
1 000 HUF

Hornyák Tibor: Ellenszélben. Írások, dokumentumok, interjúk. Bp., 1995, szerzői. Kiadói papírkötés.
15757.

Rufpreis:
800 HUF

Dömötör Tekla: A magyar nép hiedelemvilága. Bp., 1981., Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15758.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF