Tompos Lilla: Az Esterházyak számadásai és textilszámlái a XVII. századból. A Magyar Nemzeti Múzeum Művelődéstörténeti Kiadványa. Bp., 2000, a Magyar Nemzeti Múzeum kiadása. Megjelent 700 példányban. Kiadói papírkötés, jó állapot.
Ihász István (szerk.): Emlékek az Újhazából az Óhazába. Az amerikai magyarság adományai a Magyar Nemzeti Múzeumban. Bp., 2004, Magyar Nemzeti Múzeum. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Gát Eszter-Körmöczi Katalin (szerk.): Széchenyi (Magyar Nemzeti Múzeum konferenciafüzetek I.). Sopron, 1991, K.n. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
A koronázási jelvények okmányai. Szerk.: Szvitek Róbert József, Tóth Endre. Bibliotheca Humanitatis Historica. Bp., 2003., Magyar Nemzeti Múzeum. Készült 600 példányban. Kiadói papírkötés.
Féja Géza: A régi magyarság. A magyar irodalom története a legrégibb időktől 1772-ig. Pozsony/Bratislava, én., Tátra. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos gerinccel.
Apor Péter: Metamorphosis Transylvaniae. (Erdély változása). Téka sorozat. Előszóval és jegyzetekkel ellátta Kócziány László. A szöveget gondozta Lőrinczy Réka. Bukarest, 1978, Kriterion. Kissé kopott, kartonált papírkötésben, de egyébként jó állapotban.
Kocsis István: Széchényi. A szakrális fejedelem. A szerző, Kocsi István (1940-) által az Ulmi Magyar Kultúregyesületnek dedikált! Bp., 1999, Püski. Kiadói papírkötés.