Kósa Csaba: Félhold és kétfejű sas. A magyarság története II. 1526-tól 1790-ig. Bp., Nemzeti Tankönyvkiadó. Kiadói kartonált kötésben, szép állapotban.
Balla Antal: A legujabb kor világtörténete. Az utolsó hatvan esztendő világpolitikai eseményei. Készült a Könyvbarátok Szövetsége számára. Bp., Kir. Magy. Egyetemi Nyomda, 1932. Kiadói félvászon kötésben, sérült gerinccel.
Ipari újjáépítésünk. Szerk.: Tonelli Sándor. Bp., 1948, Forum Hungaricum. 200+328 p + 7 t. Kiadói aranyozott, dombornyomott, kissé sérült félvászon-kötés, a kötéstáblán nemzeti színű szalaggal, kissé kopott borítóval, a táblákon ceruzás áthúzásokkal.
Dr. Márki Sándor: Az újkor története. Bp., é.n., Athenaeum. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal, kihajtható kép- és térképmellékletekkel. Kiadói egészvászon-kötés, foltos, kissé kopott borítóval.
Acsády Ignácz: A magyar jobbágyság története. Magyar Közgazdasági Könyvtár III. Bp., 1906, Politzer. 519 p. Könyvkötői aranyozott gerincű félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé sérült, kopott borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel, egy kijáró lappal.
Krúdy Gyula: A magyar sasfiók. Bp. (1934)., Fővárosi Könyvkiadó Kft. I. kiadás. Kiadói félvászon kötésben, szakadozott papír védőborítóban. Megviselt állapotban, Dr. Fábiánék ex librisével.